WTA Tokio: Rosolska odpadła w pierwszej rundzie debla
NAPARAZZI/ Wikimedia

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 19.09.2022, 10:00

Alicja Rosolska oraz Erin Routliffe przegrały z Desirae Krawczyk o Demi Schuur 5:7, 3:6 w pierwszej rundzie turnieju WTA w Tokio. Dla Polki oraz Nowozelandki jest to szósta porażka w siedmiu ostatnich spotkaniach.

Zdecydowanymi faworytkami tego spotkania była amerykańsko-holenderska para, która w japońskim turnieju rozstawiona jest z trzecim numerem. Co więcej, duet Rosolska/Routliffe w ostatnim czasie nie radził sobie najlepiej, wygrywając tylko jeden z sześciu poprzednich meczów.

Pierwszy set dość niespodziewanie był bardzo wyrównany, a obie strony miały swoje szanse na przełamanie. Polka wraz z Nowozelandką obroniły cztery pierwsze break-pointy, a następnie same uzyskały przewagę w siódmym gemie, wychodząc na 4:3. Niestety rywalki zdołały natychmiast odpowiedzieć i odłamały na 4:4. Następnie wydawać się mogło, że losy partii rozstrzygnie tie-break, ale w dwunastej odsłonie Krawczyk oraz Schuurs zaliczyły drugie przełamanie i wygrały 7:5. Drugi set rozpoczął się od całkowitej dominacji rozstawionej z trójką pary, która po sześciu gemach prowadziła aż 5:1. W kolejnych odsłonach Rosolka oraz Routliffe obroniły dwie piłki meczowe, ale ostatecznie poległy, przegrywając 3:6.

Desirae Krawczyk/Demi Schuurs — Alicja Rosolska/Erin Routliffe 7:5, 6:3