Bundesliga: Bayern znów bez punktów

• Data publikacji: 06.10.2018, 20:29

Koszmar Bawarczyków trwa. Bayern po trzech meczach bez zwycięstwa mierzył się dziś na Allianz Arenie z Borussią Monchengladbach. Miało być przełamanie, a była kolejna porażka podopiecznych Niko Kovaca.

Zawodnicy Bayernu od samego początku starali się nie rozstawać z piłką. Gospodarze wymieniali między sobą futbolówkę, ale nie mieli zbytnio pomysłu na stworzenie sobie jakiejś okazji strzeleckiej. Dużo konkretniejsi byli przyjezdni. Borussia pierwsza akcję wyprowadziła w 10. minucie. Płaskim uderzeniem zza pola karnego Neuera pokonał Plea. Nie zdążyli się otrząsnąć po utracie pierwszego gola Bawarczycy, a tablica wskazywała już wynik 2:0. Golkiper Bayernu chciał szybko wznowić grę od bramki i zagrał do Alcantary. Ten jednak nie spodziewał się tego i łatwo stracił piłkę. Do futbolówki dopadł Stindl, który zwiódł jednego z rywali, a następnie pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie Borussii.

Bawarczycy próbowali jakoś odpowiedzieć, ale byli zupełnie bezradni. Milion wymienianych podań na połowie Borussii nie przełożyło się na bramkowe okazje. Najbliżej był Lewandowski, który w 64. minucie minimalnie minął się z piłką po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Kilka chwil później Robert wpakował piłkę do bramki, jednak arbiter po sygnale z wozu VAR gola nie uznał.

Przyjezdni swoich szans na podwyższenie wyniku szukali w kontratakach. W końcówce po jednej z takich akcji Borussia wywalczyła rzut rożny. W polu karnym Bayernu znajdowało się jedynie dwóch zawodników Monchengladach, jednak to wystarczyło na rozmontowanie defensywy Bayernu. Herrmann otrzymał piłkę na dziesiątym metrze i będąc niepilnowany huknął na bramkę, nie dając Neuerowi szans na interwencję.

Borussia zwyciężyła na Allianz Arenie 3:0 i może się cieszyć z kompletu punktów. Ponadto, przyjezdni dzięki temu zwycięstwu wyprzedzili w tabeli swoich dzisiejszych rywali i awansowali na drugie miejsce. Bayern, który miał dziś 72% posiadania piłki, ale nie zdołał strzelić nawet gola, pogłębił się w kryzysie. Zobaczymy, czy szanse wyciągnięcia monachijczyków z dołka będzie miał Niko Kovac, czy owa rola powierzona zostanie komuś innemu.

Bayern Monachium - Borussia Monchengladbach 0:3 (0:2)

Bramki: Plea (10'), Stindl (16'), Herrmann (88')

Bayern Monachium: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba (55' Sanches) – Alcántara – Robben (46' Ribéry), Müller (46' Gnabry), Goretzka, James Rodríguez – Lewandowski

Borussia Monchengladbach: Sommer – Lang, Ginter, Elvedi, Wendt – J. Hofmann, Kramer, Neuhaus (74' Herrmann) – Stindl (66' Zakaria), Pléa, T. Hazard (83' Traore)

Żółte kartki: Ribery, James Rodriguez - Hofmann, Zakaria

Sędziował: Frank Willenborg