Badminton - ME U15: imponujący bilans pierwszego dnia

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 21.09.2022, 21:38

Komplet wygranych zanotowali polscy badmintoniści w pierwszym dniu mistrzostw Europy w badmintonie do lat 15. Dziewięć meczów, dziewięć wygranych plus jeden wolny los. Bilans imponujący, byle tak dalej.

W singlu chłopców Paweł Kiszczyk pewnie pokonał Fina Sama Lindberga 21:15 i 21:14. Kolejnym jego rywalem będzie Litwin Nojus Tenikaitis. Damian Perkowski też w dwóch setach, wygranych w podobnym stylu do 16 i do 14 wyeliminował Łotysza Regnarsa Bajarsa, jego kolejnym rywalem będzie Szwajcar Nicolas Briancourt. W singlu dziewcząt rozstawiona z jedynką Kaja Ziółkowska nie dała najmniejszych szans Fince Unni Parikka. Rywalka w całym meczu zdobyła raptem 14 punktów. Na drodze Polki do medalu stanie teraz Portugalka Maribel Sousa. Z kolei Olga Szwarnowiecka nie miała kłopotów ze Szwedką Anvitą Harakumani, rozstawioną z numerem 5. Wygrała do 19 i do 6 i zmierzy się w kolejnej rundzie ze Szkotką Qing Yang Xiao.

W grze podwójnej chłopców Paweł Kiszczyk i Damian Perkowski zwyciężyli fiński duet Miko Pikanen i Aako Puhakka do 11 i do 12. Teraz zmierzą się z Niemcami Konstantibem Kaprovem i Fynnem Ohligerem. Jakub Dulemba i Mikołaj Krystek pokonali natomiast Rumunów Calina Grajdieru i Davida Sinculeta także nie tracąc seta. Kolejnymi rywalami będą Czesi Krystof Coufal i Filip Titera. Aleksandra Wilczewska i Kajak Ziółkowska w deblu dziewcząt rozstawione są z numerem 3/4 i w pierwszej rundzie miały wolny los. W drugiej zmierzą się z Estonkami Lumikki Lilas i Marią Paskotsi. Dominika Bartłomiejczuk i Lena Makowska o drugą rundę musiały powalczyć na korcie i choć zwycięstwo nie przyszło łatwo, zadanie wykonały. Litwinki Jore Kavaliauskaite i Jorune Sainaite pokonane zostały  15:21, 21:13 i 21:17. Kolejnymi rywalkami będą wysoko notowane Angielki Anna George i Rajvi Parab.

W mikście Polacy także odnieśli dwa zwycięstwa. Jakub Dulemba i Aleksandra Wilczewska pokonali bez trudu Greków Dimitriosa Pantelidisa i Marię Kasapi. Kolejnymi przeciwnikami naszej pary będą Francuzi Timeo Bourgin i Marjolene Raffin. Natomiast Mikołaj Krystek i Olga Szwarnowiecka przegrali jednego seta ze Szwajcarami Leo Crelierem i Sanną Germann, ale w dwóch pozostali byli lepsi i zagrają w drugiej rundzie z Izraelczykami Noamem Hochmanem i Aviv Schneidman.

Mecze drugiej rundy zaplanowano w całości na jutro.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.