MP w judo: błysk Arlety Podolak, zwycięski powrót Konieczny

• Data publikacji: 06.10.2018, 19:45

Drugiego dnia Mistrzostw Polski w judo dużą niespodziankę sprawiła Arleta Podolak. Nasza olimpijka z Rio pokonała w finale kategorii -57 kg Annę Borowską i sięgnęła po złoty medal.

Sukces Podolak jest o tyle duży, że we wcześniejszych startach tego sezonu nasza reprezentantka nie mogła zaliczyć do udanych, co skutkowało gwałtownym spadkiem w rankingu. Dla Borowskiej natomiast sezon jest zdecydowanie bardziej udany, przez to właśnie ona reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata.

Niespodziewanie do finału kategorii -52 kg awansowała Aleksandra Kaleta, która w półfinale pokonała Julię Kowalczyk. W finale, jednak nie doszło do niespodzianki i złoto trafiło do Agaty Perenc.

Znakomity powrót na tatami po przerwie macierzyńskiej zanotowała Ewa Konieczny startująca w kategorii -48 kg. Polka w znakomitym stylu sięgnęła po złoty medal w finale pokonując Katarzynę Wiszniewską.

Do wielkiej sensacji doszło w kategorii -73 kg mężczyzn. Tomasz Czerniawski zanotował dziś kapitalne zawody po drodze eliminując m.in. Wiktora Mrówczyńskiego. W finale Czerniawski pokonał Mateusza Garbacza.

Do niespodzianek nie doszło w kategoriach -60 kg i -66 kg. W najlżejszej kategorii mężczyzn złoto trafiło do Bartłomieja Garbacika, a w kategorii -66 kg mistrzem kraju został Patryk Wawrzyczek.