EHF Liga Mistrzów: PSG pewnie wygrywa z Wisłą. Fantastyczny Kamil Syprzak

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 21.09.2022, 22:20

Paris Saint-Germain zwycięża w spotkaniu 2. kolejki EHL Ligi Mistrzów z Orlen Wisłą Płock. Paryżanie już w pierwszej połowie wypracowali sobie dwupunktową przewagę, żeby spotkanie zakończyć wynikiem 37:33.

Wynik meczu celnym rzutem otworzył Siergiej Kosorotow i to właśnie płocczanie jako pierwsi wypracowali sobie bufor pozwalający na spokojniejszą grę. Orlen Wisła szybko, bo już po niespełna 4,5 minuty doprowadziła do wyniku 6:3 i uspokoiła grę. Później przez ponad pięć minut oglądaliśmy bardzo defensywną grę, a gdy już któraś ze stron doprowadziła do rzutu, to okazywały się one nieskuteczne. Po długim bezbramkowym okresie gry wynik "odświeżył" Nikola Karabatić. Na ten atak odpowiedzieli płocczanie i celnym rzutem Tina Lucina utrzymali trzypunktowe prowadzenie. Kamil Syprzak jednak dopiero się rozkręcał. Dla paryżan rzucił bramkę numer pięć, sześć, osiem i dziewięć wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 9:8. Kolejna część pierwszej połowy powoli wygaszała emocje. PSG wygrało pierwsze trzydzieści minut w stosunku 18:16.

Druga połowa rozpoczęła się od powiększenia przewagi przez Nikolę Karabaticia, choć realna przewaga paryżan w drugiej części meczu wykreowała się dopiero około czterdziestej drugiej minuty. Płocczanie minuta po minucie tracili do gospodarzy coraz więcej i w pewnym momencie było to już osiem bramek. Wynik 31:23 nie wróżył, że w tym spotkaniu może wydarzyć się coś, co da choćby nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Zgodnie z tym, co pokazali francuzi PSG wygrało 37:33, a najwięcej bramek dla gospodarzy zdobył Kamil Syprzak oraz Nikola Karabatić. Po stronie gości natomiast najlepszy okazał się Siergiej Kosorotow.

Paris Saint-Germain - Orlen Wisła Płock 37:33 (18:16, 19:17)

PSG: Syprzak 9, N. Karabatić 7, Prandi 6, Steins 6, L. Karabatić 2, Kristopans 2, Sole Sala 2, Balaguer Romeu 2, N'Tanzi 1, Toft Hansen 1, Grebille 1, Keita, Palicka, Green, Gibelin, Villain

Orlen Wisła Płock: Kosorotow 8, Perez Arce 5, Daszek 3, Mihić 4, Lucin 3, Żytnikow 3, Dawydzik 2, Serdop Guntin 2, Yasuhira 1, Krajewski 1, Piroch 1, Pilipović, Witkowski, Sarmiento Melian, Susnja