WTA Seul: Linette z awansem do ćwierćfinału

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 22.09.2022, 08:20

Magda Linette po zaciętym meczu wywalczyła sobie awans do ćwierćfinału turnieju WTA w Seulu. Polka w trzech setach okazała się lepsza od Kristiny Mladenovic 4:6, 7:6(5), 6:2.

Polka w starciu z Kristiną Mladenovic uchodziła za faworytkę, ponieważ ma za sobą znacznie lepszy sezon. Należało natomiast pamiętać, że reprezentantka Francji w swoim najlepszym czasie była w pierwszej "10" cyklu WTA i wciąż potrafi być bardzo groźną rywalką. Panie do tej pory miały okazję zmierzyć się ze sobą tylko raz. W 2019 roku w eliminacjach turnieju w Cincinnati Magda Linette triumfowała w dwóch setach.

Reprezentantka Polski niestety nie rozpoczęła dobrze spotkania i podobnie jak w meczu 1. rundy straciła swoje podanie już w pierwszym gemie spotkania. Linette zdołała odpowiedzieć rywalce w czwartym gemie i przełamała ją do zera. Niestety radość z odrobienia strat nie trwała długo. Mladenovic była bardzo zmotywowana i niemal natychmiast wywalczyła sobie dwie piłki na przełamanie i po chwili znów prowadziła w spotkaniu. Początkowa faza seta okazała się kluczowa dla rozstrzygnięcia pierwszej partii. W kolejnych gemach obie zawodniczki pewnie utrzymywały swoje podanie co w ostatecznym rozrachunku oznaczało zwycięstwo Mladenovic w pierwszym secie 6:4.

Druga partia również długo nie układała się po myśli reprezentantki Polski. Linette straciła swój serwis już w trzecim gemie, a następnie przez długi czas nie była w stanie wypracować sobie choćby jednej szansy na odrobienie strat. Najważniejszym dla losów spotkania okazał się dziesiąty gem. Mladenovic serwowała po zwycięstwo i miała nawet dwie piłki meczowe. Linette zagrała jednak znakomicie, obroniła obie te piłki, a sama wywalczyła sobie trzy break-pointy i powróciła do meczu. Obie zawodniczki po chwili wygrały swoje gemy i potrzebny był tie-break. W nim obie Panie punktowały przy swoim serwisie do stanu 2:2. Wówczas Polka straciła swoje podanie, ale odpowiedziała rywalce natychmiast przełamując ją dwukrotnie. Polka prowadziła więc w tie-breaku i wywalczonej przewagi nie oddała już do końca seta.

Trzecia partia w końcu rozpoczęła się pomyślnie dla naszej reprezentantki. Magda Linette jako pierwsza odebrała serwis rywalce w trzecim gemie. Tym razem Francuzka jeszcze była w stanie odpowiedzieć Polce, ale po chwili znów straciła swój serwis. Po trzech z rzędu gemach z przełamaniem Linette utrzymała swoje podanie i prowadziła 4:2. Polka poszła za ciosem i po chwili przełamała rywalkę po raz kolejny, a następnie zamknęła seta i całe spotkanie własnym podaniem.

Magda Linette pokazała się z bardzo dobrej strony kiedy presja była największa i zdołała odwrócić losy spotkania. Polka całkowicie zasłużenie pokonała Kristinę Mladenovic 4:6, 7:6(5), 6:2 i w ćwierćfinale zmierzy się z Emmą Raducanu lub Yaniną Wickmayer

Magda Linette (POL)[3] - Kristina Mladenovic (FRA) 4:6, 7:6(5), 6:2