Lotto Ekstraklasa: wysoka wygrana Lechii

• Data publikacji: 06.10.2018, 19:55

Lechia Gdańsk wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 4:1. Gole dla gospodarzy zdobyli Patryk Lipski, Flavio Paixao oraz Jarosław Kubicki.

Lechia Gdańsk w tym sezonie spisuje się zaskakująco dobrze. Gdańszczanie pozostają na czele tabeli. Tymczasem Zagłębie Sosnowiec przyjechało do Gdańska jako czerwona latarnia ligi, tracącą najwięcej bramek w lidze. Z tego powodu Lechia była faworytem dzisiejszego meczu i nie zawiodła swoich kibiców.

Worek z bramkami już w 8 minucie otworzył Patryk Lipski. Uderzył on piłkę prostym podbiciem, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Zagłębie zdołało szybko odpowiedzieć - już 23 minucie Sanogo po drużynowej akcji pokonał bramkarza strzałem w lewy, dolny róg bramki. Remisowy wynik mógł zwiastować ciekawsze, mniej jednostronne spotkanie. Gospodarze jednak jeszcze przed przerwą zdołali ponownie wysunąć się na prowadzenie, a to za sprawą Jarosława Kubickiego, którego świetnym podaniem obsłużył Haraslin. To właśnie asystentowi należy się cały splendor, bowiem w pojedynkę przebił się przez obronę rywala i otworzył drogę do bramki Kubickiemu.

Po przerwie Lechia Gdańsk otrzymała szybko rzut karny. W 50 minucie z jedenastu metrów Flavio Paixao pokonał bramkarza i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Wszelkie wątpliwości dotyczące tego, kto wygra dzisiejsze spotkanie rozwiał Patryk Lipski. Ponownie ten młody zawodnik z 16 metrów pokonał bramkarza i ustalił wynik spotkania. Lechia Gdańsk pozostaje liderem Ekstraklasy, przynajmniej do meczu Jagiellonii Białystok.