Koszykówka - MŚ: zwycięstwo Amerykanek w hicie

• Data publikacji: 22.09.2022, 14:50

W Sydney rozpoczęły się mistrzostwa świata w koszykówce kobiet. W hicie dnia Amerykanki wygrały 87:72 z Belgijkami.

Grupa A

Już w pierwszej kolejce rozegrano bardzo ciekawy mecz. Broniące tytułu Amerykanki zmierzyły się z czwartymi ostatnio Belgijkami. Reprezentantki Stanów Zjednoczonych już na samym początku objęły prowadzenie 12:0. Następnie kontrolowały przebieg gry, utrzymując bezpieczną przewagę, która w czwartej kwarcie wynosiła ponad 20 punktów. Mecz zakończył się wynikiem 87:72. Najskuteczniejsza była Breanna Stewart, która zdobyła 22 punkty. W dwóch pozostałych meczach tej grupy nie było większych emocji. Portoryko wygrało 82:58 z Bośnią i Hercegowiną, a Chiny 107:44 z Koreą Południową.

Bośnia i Hercegowina - Portoryko 58:82 (16:31, 20:22, 9:16, 13:13)
Stany Zjednoczone - Belgia 87:72 (32:22, 16:17, 24:17, 15:16)
Korea Południowa - Chiny 44:107 (11:27, 9:27, 12:26, 12:27)

Grupa B

W grupie B ciekawie zapowiadały się dwa spotkania. Kanadyjki pod koniec pierwszej połowy wypracowały dwucyfrową przewagę w spotkaniu z Serbkami. Zespół z Europy walczył do końca, ale ostatecznie przegrał 60:67. Na zakończenie dnia Australijki zmierzyły się z Francuzkami. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i Trójkolorowe prowadziły tylko 32:31. Po zmianie stron grały już dużo lepiej od gospodyń i zwyciężyły 70:57. W trzecim starciu Japonki pewnie wygrały 89:56 z Malijkami.

Kanada - Serbia 67:60 (15:16, 23:12, 16:13, 13:19)
Japonia - Mali 89:56 (21:18, 26:11, 19:15, 23:12)
Australia - Francja 57:70 (17:18, 14:14, 16:20, 10:18)