Agnieszka Skalniak-Sójka w Canyon SRAM Racing

• Data publikacji: 22.09.2022, 13:03

Agnieszka Skalniak-Sójka podpisała dwuletni kontrakt z Canyon SRAM Racing, czyli drużyną Katarzyny Niewiadomej. To zasługa świetnych wyników Polki osiągniętych w tym sezonie.

Ten sezon jest znakomity dla Agnieszki Skalniak-Sójki. Polka odniosła aż 14 z 17 zwycięstw w swojej karierze. Zawodniczka ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław triumfowała m.in. Giro Toscana, w wyścigu Księżniczki Anny Waza i Lotto Belgium Tour. Została także mistrzynią Polski w jeździe na czas. Na mistrzostwach Europy w Monachium zajęła 10. (czasówka) i 11. miejsce (start wspólny). Obecnie jest w Australii na mistrzostwach świata, gdzie była już 25. w indywidualnej jeździe na czas i 9. w sztafecie. W sobotę czeka ją wyścig ze startu wspólnego. Wystartuje w nim także Katarzyna Niewiadoma, która jest zawodniczką nowej drużyny Skalniak-Sójki.

- Moje marzenie się spełniło, podpisując kontrakt z Canyon SRAM Racing. Jestem bardzo dumna, że zostałam częścią tej drużyny. Dzięki temu będę mogła jeszcze bardziej się rozwijać i stać się lepszą zawodniczką - czytamy w wypowiedzi Polki na stronie jej nowej ekipy. Już wcześniej Agnieszka Skalniak-Sójka była w grupie najwyższej klasy. Jeździła bowiem w CCC Liv.