EBL: inauguracja w Łańcucie dla Legii Warszawa
ECS Piotr Koperski

• Data publikacji: 22.09.2022, 19:20

W inauguracyjnym spotkaniu Energa Basket Ligi sezonu 2021/2022 drużyna Legii Warszawa pokonała Rawlplug Sokół Łańcut 83:72. Beniaminek ligi bardzo dobrze rozpoczął spotkanie przeciwko wicemistrzom Polski, ale później gospodarzom wyraźnie zabrakło argumentów.

Początek spotkania to doskonała gra gospodarzy, którzy w pierwszych minutach zdominowali aktualnych wicemistrzów Polski. W połowie pierwszej kwarty koszykarze beniaminka prowadzili już 14:8, a kilka rzutów zdążył trafić Lee Moore. Od tego momentu zawodnicy ze stolicy weszli jednak na wyższy poziom i zdobyli trzynaście oczek z rzędu, kończąc pierwszą odsłonę wynikiem 21:16.

W drugiej kwarcie miejscowi przez jakiś czas byli w stanie dotrzymać kroku Legionistom, ale w pewnym momencie goście ponownie odjechali rywalom, powiększając prowadzenie do stanu 42:25. Co więcej, w zespole przyjezdnych w pierwszej połowie było aż czterech graczy z dwucyfrową zdobyczą punktową, podczas gdy w barwach Sokoła jedynie Moore mógł się pochwalić takim osiągnięciem. To właśnie dzięki lepszej grze zespołowej Legia schodziła na przerwę, prowadząc 52:36.

Po zmianie stron podopieczni Wojciecha Kamińskiego spokojnie kontrolowali przebieg spotkania, utrzymując bezpieczną przewagę nad przeciwnikami. Świetnie na parkiecie w Łańcucie czuli się Travis Leslie oraz Devyn Marble, na których defensywa beniaminka nie miała odpowiedzi. Na nic zdał się wyśmienity indywidualny występ Lee Moore'a, zakończony z dorobkiem 29 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst, a także pomoc ze strony Delano Spencera w ostatniej odsłonie. Ostatecznie Legia Warszawa wygrała na inaugurację nowego sezonu Energa Basket Ligi z Rawlplug Sokołem Łancut 83:72.

Rawlplug Sokół Łańcut — Legia Warszawa 72:83 (16:21, 20:31, 17:21, 19:10)

Rawlplug: Moore 29, Spencer II 19, Struski 6, Thornton 6, Wrona 5, Nowakowski 4, Szczypiński 3, Mcconico, Formella

Legia: Leslie 19, Marble 16, Mccallum 13, Berzins 12, Wyka 10, Grosell 8, Kamiński 3, Kulka 2, Koszarek