ATP Metz: Hurkacz nadal w grze o obronę tytułu
sirobi 2018

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 22.09.2022, 18:00

Hubert Hurkacz (10.ATP) pokonał Austriaka Dominica Thiema (182.ATP) w drugiej rundzie turnieju ATP 500 we francuskim Metz. Polak jest obrońcą tytułu. W ćwierćfinale, Hurkacz zagra z reprezentantem gospodarzy, Arthurem Rinderknechtem (60.ATP).

Nasz tenisista do tego meczu, rozegrał z Austriakiem dwa pojedynki i obydwa wygrał. Miało to miejsce w Miami w 2019 (6:4 6:4) oraz w ATP Cup 2020 (3:6 6:4 7:6(5)). Austriak to bardzo groźny tenisista, dobrze grający na każdej nawierzchni, ale ostatnie dwa lata w jego karierze to pasmo kontuzji, co powoduje, że w imprezie w Metz gra tylko dzięki zamrożonemu rankingowi.

Początek pierwszego seta był nerwowy w wykonaniu polskiego tenisisty. Thiem miał dwie piłki na przełamanie serwisu Hurkacza, ale ich nie wykorzystał. Kolejne gemy, obaj tenisiści wygrywali zgodnie z regułą własnego podania, nie dając sobie nawet jednej szansy na przełamanie. To zmieniło się w ósmym gemie. Był to gem serwisowy Austriaka. Polak miał w nim trzy szanse na przełamanie serwisu Thiema i wyjście na prowadzenie. I to się udało, co dało Hubertowi Hurkaczowi prowadzenie 5:3. W kolejnym gemie serwował nasz tenisista. Wrocławianin bardzo szybko doprowadził do piłek setowych. Pierwszą rywal obronił, ale przy drugiej był bezradny i pierwsza partia padła łupem Huberta Hurkacza.

Drugi set początkowo był bardzo wyrównany. Obaj tenisiści dobrze serwowali i bronili swoich podań. Do pierwszego przełamania w partii doszło w piątym gemie. Polak bardzo szybko wyszedł na 40:0 przy serwisie Austriaka. Thiem obronił pierwszego breaka, ale przy drugim był już bezbronny. Po przełamaniu panowie wygrywali znów pewnie swoje serwisy i na tablicy wyników widniał wynik 5:3 dla naszego tenisisty. Polak obronił minimalną przewagę jednego breaka, wygrał swój serwis i po chwili zakończył spotkanie. Hurkacz świetnie serwował w meczu posyłając 12 asów i mając 72 procent celności pierwszego serwisu.

Hubert Hurkacz (POL) [2] – Dominic Thiem (AUT) [PR] 6:3 6:4