ATP Metz: para Zieliński i Nys już w półfinale!

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 22.09.2022, 19:05

Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali rozstawiony z numerem czwartym duet brazylijsko – hiszpański, Rafael Matos i Diego Vega Hernandez i awansowali do półfinału halowego turnieju z cyklu ATP 250 we francuskim Metz. Rywalami Polaka i Monakijczyka w półfinale będą grający z „ dziką kartą”, Gregory Barrere i Quentin Halys albo Fabrice Martin i Aisam ul Haq Quareshi.

Pierwszy set to całkowita dominacja Polaka i jego partnera. Już w drugim gemie rywale stracili podanie, co w połączeniu z dobrymi serwisami Zielińskiego i Nysa dało szybkie prowadzenie 3:0. Kolejne gemy, to gemy wygrywane według reguły własnego serwisu. W szóstym gemie, duet polsko – monakijski miał trzy piłki na przełamanie rywali i podwyższenie prowadzenia, ale Matos i Vega Hernandez zdołali się obronić. Co się odwlekło to nie uciekło. Hiszpan i Brazylijczyk przegrali swojego kolejnego gema serwisowego, co było równoznaczne z drugim przełamaniem w partii i wygraniem seta przez Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. Polsko - monakijskiej parze do osiągnięcia tego wystarczyła jedna piłka setowa. Rywalom w tym secie nie pomogła nawet wysoka skuteczność pierwszego serwisu (84 procent do 63).

Drugi set był również bardzo jednostronny. Już w czwartym gemie Zieliński i Nys wywalczyli pierwsze w secie przełamanie. Chwilę później wywalczyli drugie, a to w połączeniu z pewnie wygrywanymi swoimi serwisami (żadnych szans na break dla rywali) dało wysokie prowadzenie 5:1.Chwilę później, Polak i Monakijczyk przy swoim serwisie wykorzystali pierwszą piłkę meczową i w zaledwie 48 minut awansowali do półfinału turnieju.

Jan Zieliński/Hugo Nys (POL/MON) – Rafael Matos/Diego Vega Hernandez (BRA/ESP) [4] 6:2 6:1