Liga Narodów UEFA: Polska - Holandia [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 22.09.2022, 20:01

W swoim przedostatnim spotkaniu w ramach tegorocznej Ligi Narodów reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami padł remis 2:2, dlatego liczymy, że podopieczni Czesława Michniewicza po raz drugi będą potrafili powalczyć jak równy z równym z reprezentacją "Oranje".

POLSKA - HOLANDIA 0:2 (0:1)

Relacja na żywo

Dzisiejszą relację kończymy i dziękujemy, że byli Państwo z nami. Zapraszamy na nasze kolejne relacje!

Polska - Holandia 0:2 - Koniec meczu. Średnia gra kończy się porażką. To oznacza, że o pozostanie w Dywizji A Ligi Narodów Polacy powalczą w niedzielę w wyjazdowym spotkaniu z Walią. Już dziś zapraszamy Państwa na relację z tego meczu!

Polska - Holandia 0:2 - 90+3' Goście ewidentnie czekają na ostatni gwizdek, niespiesznie wymieniając podania.

Polska - Holandia 0:2 - 90' Do drugiej połowy hiszpański arbiter dolicza 4 minuty.

Polska - Holandia 0:2 - 89' Ten mecz wygrają Holendrzy i nie ma się co łudzić, że będzie inaczej. Pytanie, czy nasi zawodnicy będą w stanie zdobyć gola honorowego.

Polska - Holandia 0:2 - 88' Dobra akcja Polaków przerwana zagraniem ręką przez Bereszyńskiego.

Polska - Holandia 0:2 - 86' Mamy kolejny debiut. W miejsce Zielińskiego pojawia się Łęgowski.

Polska - Holandia 0:2 - 85' Ostre starcie Werghorsta i Szczęsnego. Polski bramkarz faulowany, jednak od razu po gwizdku rusza do rywala z pretensjami, za co w konsekwencji ogląda żółtą kartkę, natomiast Holender za przewinienie.

Polska - Holandia 0:2 - 83' Janssen obejrzał żółty kartonik za faul na Krychowiaku.

Polska - Holandia 0:2 - 80' Kolejna próba Holendrów. Janssen uderza jednak obok polskiej bramki.

Polska - Holandia 0:2 - 79' Na granicy faulu, jednak czysto Bednarek interweniuje we własnym polu karnym.

Polska - Holandia 0:2 - 78' Podwójną zmianę przeprowadza także Czesław Michniewicz. Nicola Zalewski i Przemysław Frankowski opuszczają boisko, a meldują się na nim Michał Skóraś oraz Bartosz Bereszyński.

Polska - Holandia 0:2 - 77' Mieli swoją akcję świeżo wprowadzeni zawodnicy z Holandii. Szybką kontrę wyprowadził Taylor, który odegrał piłkę do boku do Weghorsta. Uderzenie napastnika Besiktasu bardzo niecelne.

Polska - Holandia 0:2 - 76' Mamy podwójną zmianę w reprezentacji Holandii. Bergijn i Berghuis opuszczają boisko, a w ich miejsce pojawiają się Taylor i Weghorst.

Polska - Holandia 0:2 - 74' Upadł w polu karnym Polaków Dumfries, jednak nie ma mowy o rzucie karnym. Chwilę później uderza Bergwin, jednak bez problemów piłkę złapał Szczęsny.

Polska - Holandia 0:2 - 70' Mamy kolejną zmianę w naszej reprezentacji - Klich zmienia Szymańskiego.

Polska - Holandia 0:2 - 67' Długo i cierpliwie rozgrywali swoją akcję podopieczni Louisa van Gaala, jednak finalnie piłka wróciła pod nogi golkipera Holandii. Polacy zaatakowali pressingiem i mamy tego efekt - rzut rożny.

Polska - Holandia 0:2 - 61' Mamy pierwszą żółtą kartkę. Indywidualną karę otrzymał Gakpo.

Polska - Holandia 0:2 - 61' Czy Polacy potrafią się jeszcze podnieść? W Holandii to nasi zawodnicy prowadzili, a Holendrzy potrafili wrócić do meczu, więc nie traćmy nadziei.

Polska - Holandia 0:2 - 60' Akcja bardzo podobna do pierwszego trafienia Holendrów. Goście wymienili kilka podań z pierwszej piłki i całkowicie zgubili polską obronę. W polu karnym piłkę otrzymał Bergwin, który płaskim strzałem pokonuje Szczęsnego.

Polska - Holandia 0:2 - 60' GOOOOL! Bergwin zdobywa drugiego gola dla Holandii!

Polska - Holandia 0:1 - 56' Odpowiadają Holendrzy, jednak Berghuis także nie trafia w bramkę.

Polska - Holandia 0:1 - 54' Rozpędzają się Polacy! Frankowski dynamicznie wyprowadził kontratak i zagrał dokładną piłkę do Szymańskiego. Ten nie trafia jednak w bramkę.

Polska - Holandia 0:1 - 53' Kapitalna sytuacja Polaków! Zieliński wyśmienicie wypatrzył Frankowskiego, ten przytomnie zagrał do Milika, jednak napastnik Juventusu uderza nad bramką. Ależ było blisko!

Polska - Holandia 0:1 - 52' Druga wymuszona zmiana w zespole Holandii. Janssen zastępuje Depaya.

Polska - Holandia 0:1 - 50' Na murawie siedzi Depay. Wygląda na to, że zawodnik Barcelony ma jakiś problem mięśniowy.

Polska - Holandia 0:1 - 48' Łatwa strata Polaków na własnej połowie, piłkę otrzymuje Bergwin, jednak jego strzał blokuje Kiwior. Korner dla Holendrów.

Polska - Holandia 0:1 - 46' Zaczynamy drugą połowę!

Witamy ponownie! Już za kilka chwil rozpocznie się druga połowa meczu. W porównaniu do pierwszej części meczu De Roon zmienia de Jonga, a w polskiej reprezentacji Arkadiusz Milik zmienia Karola Linettego.

Polska - Holandia 0:1 - Koniec pierwszej połowy spotkania. Do przerwy Holendrzy zdecydowanie przeważają w środkowej strefie boiska i to okazuje się kluczowe. Po naszej stronie zdecydowanie szwankuje komunikacja między pomocnikami a linią ataku, co skutkuje zbyt małą ilością sytuacji podbramkowych. Liczymy, że po przerwie będzie lepiej. Na drugą połowę zapraszamy za kwadrans.

Polska - Holandia 0:1 - 45+3' Ależ szczęście Polaków! Z kontrą na polską bramkę ruszył Depay. Piłkarz Barcelony przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, jednak w naszym polu karnym niedokładnie podawał do Bergwina i padła ona łupem Bednarka.

Polska - Holandia 0:1 - 45+3' Kolejna akcja Zieliński-Lewandowski-Szymański i rzut rożny dla Polaków.

Polska - Holandia 0:1 - 45' Arbiter dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

Polska - Holandia 0:1 - 45' Walczył o piłkę Szymański, jednak arbiter uznał, że Polak przekroczył przepisy i od rzutu wolnego rozpoczną Holendrzy.

Polska - Holandia 0:1 - 44' Faulowany Zalewski w bocznej strefie boiska. Może uda się zagrozić Holendrom ze stałego fragmentu gry?

Polska - Holandia 0:1 - 43' Kolejna próba Berghuisa. Po raz drugi piłka mija jednak polską bramkę.

Polska - Holandia 0:1 - 41' Krótkie wykonanie rzutu rożnego przez Polaków, jednak nie kończy się ono strzałem któregoś z naszych reprezentantów.

Polska - Holandia 0:1 - 38' W końcu doczekaliśmy się udanej akcji zakończonej strzałem! Szybka wymiana podań polskich zawodników spowodowała, że piłkę w narożniku pola karnego otrzymał Nicola Zalewski. Zawodnik Romy zdecydował się na strzał, jednak był on zbyt lekki i holenderski bramkarz pewnie łapie piłkę.

Polska - Holandia 0:1 - 36' Igrają z ogniem nasi zawodnicy. Zieliński znalazł się w... naszym polu karnym i odegrał tak, że niewiele zabrakło, a Holendrzy byliby blisko drugiej bramki. Na szczęście piłkę wybija Szczęsny.

Polska - Holandia 0:1 - 31' Ufff... Nieprzyjemne uderzenie Berghuisa z narożnika pola karnego Wojciech Szczęsny tylko odprowadza piłkę wzrokiem. Na nasze szczęście mija ona bramkę w dość bezpiecznej odległości.

Polska - Holandia 0:1 - Na spalonym złapany Sebastian Szymański. Wreszcie jednak nasi reprezentanci oddalili ciężar gry od własnej bramki.

Polska - Holandia 0:1 - W końcu doczekaliśmy się akcji Polaków. Trójkowa akcja Szymańskiego, Lewandowskiego i Zielińskiego zakończona niedokładnym podaniem zawodnika Napoli. Szkoda, ale w końcu Polacy potrafili wymienić kilka podań na połowie przeciwnika.

Polska - Holandia 0:1 - Coraz swobodniej pod naszą bramką czują się goście. Tym razem zablokowane uderzenie Bergwina.

Polska - Holandia 0:1 - Znów gorąco pod naszą bramką. Długie podanie do Depaya w porę przerywa jednak Bednarek. Czekamy, aż Polacy pokażą coś w ofensywie, bo o tym, że ich na to stać, wiemy.

Polska - Holandia 0:1 - Ofensywny faul Krychowiaka na Blindzie.

Polska - Holandia 0:1 - Ależ okazja Holendrów! Po raz kolejny oszukana polska defensywa i w naszym polu karnym melduje się trzech Holendrów. Depay decyduje się jednak na indywidualne wykończenie i - na nasze szczęście - uderza nad bramką Szczęsnego.

Polska - Holandia 0:1 - Nicola Zalewski przewrócony w okolicy pola karnego Holendrów, jednak sędzia po raz kolejny nakazuje grać dalej.

Polska - Holandia 0:1 - Jak zareagują Polacy?

Polska - Holandia 0:1 - Fantastycznie Holendrzy "rozklepali" polską obronę i podanie Dumfriesa wzdłuż linii bramkowej napastnik PSV kieruje do siatki.

Polska - Holandia 0:1 - GOOOOL! Gakpo zdobywa gola!

Polska - Holandia 0:0 - Szybka odpowiedź Holendrów. Po dośrodkowaniu z lewej strony świetną okazję miał Blind, jednak nieczysto trafił w piłkę i Szczęsny złapał piłkę.

Polska - Holandia 0:0 - Dobry fragment naszej reprezentacji. Lewandowski próbował dojść do podania, jednak uprzedza go Timber.

Polska - Holandia 0:0 - Pierwsza próba uderzenia w tym meczu. Po dobrej akcji Polaków swojej szansy szukał Piotr Zieliński, jednak piłkę łapie Pasveer.

Polska - Holandia 0:0 - Przewrócony Lewandowski, jednak hiszpański sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Polska - Holandia 0:0 - Tak jest, Louis van Gaal zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. W miejsce Koopmeinersa pojawia się Berghuis. Karol Linetty wrócił już na boisko.

Polska - Holandia 0:0 - Pechowo rozpoczął się mecz dla naszych rywali... Zawodnik Atalanty opuszcza boisko na noszach i wydaje się, że będzie konieczna zmiana.

Polska - Holandia 0:0 - Pierwsze starcie w środkowej części boiska i na murawie leżą Koopmeiners i Linetty.

Polska - Holandia 0:0 - Zaczynamy!

Wszystko przygotowane, już za chwilę Holendrzy rozpoczną z linii środkowej.

Oba zespoły już na murawie, czas na hymny obu państw!

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Alejandro Jose Hernandez z Hiszpanii.

Znamy już składy, na jakie zdecydowali się obaj selekcjonerzy, a wyglądają one następująco: Polska: Szczęsny - Bednarek, Glik, Kiwior - Frankowski, Krychowiak, Linetty, Zalewski - Szymański, Zieliński, Lewandowski; Holandia: Pasveer - Timber, van Dijk, Ake - Dumfries, Koopmeiners, de Jong, Blind - Bergwin, Gakpo, Depay

W pierwszym spotkaniu obu reprezentacji padł remis 2:2, a Polacy pokazali momentami, że potrafią narzucić swój rytm gry drużynom mocniejszym od siebie. Liczymy, że dziś będzie podobnie.

Witamy w naszej relacji! Zapraszamy na relację ze spotkania Polska - Holandia, rozgrywanego na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach 5. kolejki piłkarskiej Ligi Narodów.

Na naszą relację zapraszamy od godziny 20:30.