WTA Tokio: Kawa poza turniejem
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 23.09.2022, 08:30

Katarzyna Kawa w parze z Sophie Chang odpadły w ćwierćfinale deblowego turnieju WTA w Tokio. Polka i Amerykanka uległy 6:2, 6:4 parze Gabriela Dabrowski - Giuliana Olmos.

Po bardzo dobrym występie w pierwszej rundzie polsko-amerykańskiej pary przyszedł czas na trudny test w meczu ćwierćfinałowym. Rywalkami były rozstawione z numerem drugim Gabriela Dabrowski oraz Giuliana Olmos. Obie zawodniczki w rankingu WTA doubles znajdowały się w pierwszej "10".

Niestety mecz od samego początku nie układał się dobrze dla naszej reprezentantki. Polsko-amerykańska para przegrała swoje dwa pierwsze gemy serwisowe co zaważyło na losach pierwszego seta. Dabrowski i Olmos nie oddały swojego podania rywalkom choćby raz w pierwszym secie i bardzo pewnie wygrały 6:2.

Znacznie bardziej obiecująco rozpoczęła się druga partia. Katarzyna Kawa oraz Sophie Chang tym razem utrzymały swój serwis, a po chwili objęły prowadzenie 2:0 przełamując serwis rywalek przy swoim pierwszym w całym spotkaniu break-pointcie. Niedługo było jednak dane im cieszyć się z prowadzenia, bowiem już po chwili rywalki uzyskały przełamanie powrotne, które potwierdziły własnym serwisem. Kolejne dwa gemy zostały wygrane przez serwujące. Niestety po tym nastąpiło kolejne przełamanie na korzyść pary Dabrowski-Olmos, które jak się później okazało zaważyło na losach całego spotkania.

Katarzyna Kawa oraz Sophie Chang przegrały z Gabrielą Dabrowski i Giulianą Olmos 6:2, 6:4 i zakończyły swój udział w turnieju WTA w Tokio na ćwierćfinale.