Liga Narodów UEFA: Anglia ciągle bez zwycięstwa
Wikimedia commons

• Dodał: Damian Duda
  • Data publikacji: 23.09.2022, 22:50

Na takie mecze czeka się tygodniami. Pojedynek Włochów z Anglikami to prawdziwa esencja dla kibiców futbolu. Tym razem lepsza ekipa z południa Europy.

Mecz rozpoczął się o godzinie 20:45 czasu polskiego, na legendarnym stadionie San Siro w Mediolanie. Faworytami przed meczem byli podopieczni trenera Manciniego i wywiązali się z tej roli całkiem nieźle. Pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji. Nie obfitowała w stuprocentowe sytuacje czy niesamowite parady bramkarzy. Gra była raczej prowadzona w środku pola, a najbardziej zadowoleni mogli być fani taktycznych smaczków. Przed przerwą mogliśmy zaobserwować jak drużyna powinna biegać do pressingu, czy ustawiać się w fazie obrony lub ataku. Na tablicy po pierwszych czterdziestu pięciu minutach widniał wynik 0:0. A kibice mogli czuć lekki niedosyt.

Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej emocji. Jednak na pierwsze trafienie musieliśmy czekać aż do siedemdziesiątej minuty. Wtedy ładnym podaniem popisał się Bonucci, a całą akcje z rogu pola karnego, strzałem w prawy górny róg bramki, wykończył Raspadori. Anglicy, mimo że już po przerwie zaczęli bardziej atakować, po tej akcji musieli wrzucić wyższy bieg, jeśli chcieli myśleć o zdobyczy punktowej. Obrona Włochów była w tym meczu jednak praktycznie bezbłędna i bardzo dobrze współpracowała z Donnarummą. Ten był dziś bardzo pewnym punktem drużyny i nie popełniał błędów. Włosi utrzymali skromne prowadzenie już do końca. Anglicy, po pięciu meczach w tej edycji Ligi Narodów, nadal pozostają bez zwycięstwa i zajmują ostatnie miejsce w grupie. Niespodziewanym liderem w 3. grupie są Węgrzy, którzy wyprzedzają kolejno Włochy, Niemcy i Anglię.

Włochy - Anglia 1:0 (0:0)

Bramki: Raspadori 68'

Składy:

Włochy: Donnarumma - Acerbi - Bonucci - Toloi - Di Lorenzo - Barella (Pobega) - Jorginho (Emerson) - Cristante - Dimarco (Frattesi) - Raspadori (Gabbiadini) - Scamacca (Gnonto)

Anglia: Pope - Walker (Shaw) - Maguire - Dier - James - Rice - Bellingham - Sterling - Foden - Saka (Grelish)- Kane

Żółte kartki: Bonucci 48', Di Lorenzo 80' - Grelish 90+4'

Sędzia: Gil Manzano