ATP Metz: finał nie dla Hurkacza

• Data publikacji: 24.09.2022, 15:50

Hubert Hurkacz przegrał w półfinale turnieju ATP w Metz z Lorenzo Sonego 6:7(5), 4:6. Tym samym Polak stracił szansę na obronę tytułu wywalczonego przed rokiem.

Przed dzisiejszym starciem obaj panowie mierzyli się ze sobą pięciokrotnie, a bilans był korzystny dla wrocławianina 3-2. Co więcej, w ostatnich czterech latach Polak mierzył się z Włochem dwa razy i oba te pojedynki kończyły się zwycięstwami Huberta 2:0.

Tym razem mecz od samego początku był o wiele bardziej wyrównany, a u obu tenisistów doskonale funkcjonował serwis. Świadczy o tym fakt, że przez dwanaście gemów pierwszego seta nie było ani jednego break-pointa, czy nawet stanu równowagi. Tym sposobem zawodnicy dotarli do tie-breaka, który miał rozstrzygnąć losy partii. Niestety w decydującym momencie to Lorenzo okazał się lepszy, uzyskując mini-breaka na 6-4. Następnie Sonego wykorzystał drugą z piłek setowych i wygrał partię 7:6(5).

W drugim secie Hurkacz przeszedł do ofensywy i już w trzecim gemie zagroził rywalowi, doprowadzając do pierwszej w spotkaniu równowagi. Niestety Włoch wytrzymał trudną chwilę, a następnie w siódmej odsłonie wypracował pierwszego break-pointa i od razu zamienił go na przełamanie. W dalszej fazie meczu Włoch spokojnie kontrolował swoją przewagę i ostatecznie wygrał 6:4.

Hubert Hurkacz (POL) [2] — Lorenzo Sonego (ITA) 6:7(5), 4:6