Serie A: Juve z kolejnym zwycięstwem, kwadrans Teo

• Data publikacji: 06.10.2018, 19:58

Juventus nie zwalnia tempa w lidze włoskiej. W meczu 8. kolejki Serie A podopieczni Massimiliano Allegriego wygrali na wyjeździe z Udinese Calcio 2:0, a cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny . W barwach przegranej drużyny natomiast na ostatnie 15 minut wszedł Łukasz Teodorczyk.

Przed tym spotkaniem piłkarze z Turynu mieli komplet zwycięstw i chcieli za wszelką cenę podtrzymać serię w starciu z Udinese. Początek meczu był jednak ospały, jednak pod kontrolą Juve. Po upływie pierwszego kwadransa przed dobrymi szansami stanęli Cristiano Ronaldo i Miralem Pjanić, ale ich uderzenia były bardzo niecelne. Na pierwszą bramkę musieliśmy poczekać do 33. minuty. Akcję bramkową świetnie zapoczątkował Wojciech Szczęsny, który uruchomił swoich kolegów szybkim podaniem. Piłka trafiła ostatecznie na skrzydło do Joao Cancelo, który dośrodkował wprost na głowę Rodrigo Betancura, a ten nie miał problemów z pokonaniem Scuffeta. W 37. minucie było już 2:0.

Znakomicie w polu karnym zachował się Mario Mandżukić. Chorwat utrzymał się przy piłce zagranej z głębi pola i wyłożył ją Ronaldo. Portugalczyk uderzył mocno w prawy róg bramki i golkiper Udinese był bez szans. Po dwóch ciosach zadanych przez Juve tempo gry spadło i pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gości.

Niewiele się działo także po przerwie, mimo to było kilka dogodnych okazji do zmiany wyniku. W 50. minucie kontaktowego gola próbował zdobyć Kevin Lasagna, ale jego strzał zablokowali obrońcy. Piłkarze z Turynu także nie zamierzali poprzestać na dwóch trafieniach, jednak albo na drodze stał Scuffet (okazje Bernandeschiego i Ronaldo), albo piłka nie leciała w światło bramki (strzał Mandżukicia).

Rezultat nie uległ już więc zmianie i Juventus odniósł ósme zwycięstwo w lidze.

Udinese Calcio - Juventus 0:2 (0:2)

33' Betancur, 37' Ronaldo