TAURON 1. Liga: kolejka tie-breaków i pierwsza porażka MKS-u Będzin
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 25.09.2022, 12:35

W minioną sobotę rozegrane zostały spotkania 2. kolejki TAURON 1. Ligi. Emocji nie brakowało, a aż trzy z sześciu spotkań zakończyły się dopiero po tie-breaku. Ze zwycięstw cieszyły się między innymi aktualny lider tabeli Chemeko-System Gwardia Wrocław oraz BKS Visła Proline Bydgoszcz. Pierwszą porażkę odniosła natomiast drużyna MKS-u Będzin.

Drugą kolejkę rozgrywek plus ligowego zaplecza zainaugurował mecz Exact Systems Norwid Częstochowy z MKST Astrą Nowa Sól. Po raz kolejny beniaminek postraszył rywali i był bardzo blisko urwania przynajmniej jednego punktu. Siatkarze z Nowej Soli mimo kilku piłek setowych jednak nie potrafili doprowadzić czwartej partii do końca, ostatecznie przegrywając zarówno seta, jak i cały mecz. W szeregach Norwida bardzo dobrze działało przyjęcie, a z dokładnym rozegraniem Mateusz Borkowski i Damian Kogut nie mieli problemów z kończeniem swoich ataków. Również drugi beniaminek 1. Ligi BAS Białystok dał się we znaki drużynie BKS Visły Proline Bydgoszcz. Będący faworytem bydgoszczanie dopiero w tie-breaku zdołali pokonać rywali. Przez pierwsze trzy sety długo to siatkarze BAS-u dyktowali warunki, jednak te decydujące odsłony należały już do podopiecznych Michała Masnego, którzy dopisali do swojego dorobku dwa „oczka”. Z rywalami szybciej poradziły sobie ekipy Mickiewicza Kluczbork i Chemeko-System Gwardii Wrocław. Ci pierwsi w trzech setach pokonali Legię Warszawę, z kolei Gwardia nie dała większych szans Olimpii Sulęcin, a wygrana za trzy punkty przesunęła ich na pierwszą pozycję w Lidze. Kolejne pięciosetowe widowisko zapewnili nam siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki i AZS-u AGH Karków. Z tej bitwy ostatecznie zwycięsko wyszli krakowianie, którzy wraz z najlepiej punktującym Bartoszem Gomułką zwyciężyli w tie-breaku 15:12.

Rewanż za przegrane w zeszłym sezonie trzecie miejsce w rozgrywkach z MKS-em Będzin wzięli gracze Polski Cukier Avii Świdnik. Gospodarze przegrywali w tym meczu 0:2, ale potrafili odmienić swoją grę i ostatecznie zakończyli spotkanie zwycięskim tie-breakiem. Kibice w tym meczu na nudę nie mogli jednak narzekać. Oba zespoły dały pokaz dobrej siatkówki, a mocne ataki i efektowne bloki cieszyły oko obserwatorów. O zwycięstwie ekipy ze Świdnika zdecydowała skuteczność ataku. Na prawym skrzydle brylował Mateusz Rećko, ale nie zawodzili również przyjmujący - Mateusz Łysikowski i Kamil Kosiba. Gospodarze popełniali również mniej błędów i to oni zainkasowali pierwsze w sezonie punkty.

Polski Cukier Avia Świdnik - MKS Będzin 3:2 (21:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:10)

Wyniki pozostałych spotkań 2. kolejki TAURON 1. Ligi:

Exact Systems Norwid Częstochowa - MKST Astra Nowa Sól 3:1 (18:25, 25:18, 25:20, 27:25)
Olimpia Sulęcin - Chemeko-System Gwardia Wrocław 0:3 (16:25, 20:25, 20:25)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - BAS Białystok 3:2 (18:25, 30:28, 22:25, 25:14, 15:10)
Mickiewicz Kluczbork - Legia Warszawa 3:0 (30:28, 25:18, 25:20)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - AZS AGH Kraków 2:3 (25:21, 28:30, 25:21, 19:25, 12:15)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.