Koszykówka - MŚ kobiet: wygrane faworytek, Kanada nadal bez porażki

• Data publikacji: 25.09.2022, 14:33

W grupie B rozegrano już trzecią kolejkę gier na mistrzostwach świata w koszykówce kobiet w Sydney. Jako jedyna bilans 3-0 ma reprezentacja Kanady, która wygrała z Japonią. Po zwycięstwa sięgnęły także Australijki i Francuzki.

Kolejnego dnia mistrzostw rozegrano trzecią kolejkę w grupie B. Na początek zmierzyły się Francuzki i Malijki. Trójkolorowe zrehabilitowały się za poniesioną przedwczoraj porażkę z Kanadą. Zwycięstwo w meczu z zespołem Afryki nie przyniosły tak łatwo. Po pierwszej kwarcie Mali prowadziło 21:17. Francja zdobyła większą przewagę dzięki serii 8:0 pod koniec pierwszej połowy, po której było 42:32. Koszykarki z Francji utrzymały przewagę i triumfowały 74:59. Dla zespołu Mali to trzecia porażka na turnieju.

Podobnie jak Francja, bilans 2-1 ma Australia. Gospodynie przez całe spotkanie prowadziły z Serbkami. Różnica nie była bezpieczna, ale Australijki nie dały się dogonić rywalkom. Jedyną niepokonaną drużyną w grupie B była i jest Kanada. Zespół z Ameryki Północnej w ostatnim meczu dnia pokonał Japonię i sięgnął po trzecie zwycięstwo, które daje samodzielne prowadzenie w tabeli. Ekipa z Azji prowadziła 5:0, ale na koniec pierwszej kwarty miała już osiem punktów straty. Po 30 minutach różnica wynosiła aż 22 oczka. Kanada straciła część przewagi, ale pewnie wygrała 70:56.

Mali - Francja 59:74 (21:17, 11:25, 14:15, 13:17)
Australia - Serbia 69:54 (18:10, 18:18, 17:15, 16:11)
Japonia - Kanada 56:70 (12:20, 13:21, 14:20, 17:9)