ATP Metz: Zieliński triumfuje w deblu!
sirobi 2021

• Data publikacji: 25.09.2022, 14:53

Jan Zieliński oraz Hugo Nys wygrali deblowy turniej ATP 250 w Metz! Polsko-monakijski duet w finale pokonał rozstawionych z numerem drugim Lloyda Glasspoola oraz Harriego Heliovaara 7:6(5), 6:4. Dla warszawianina jest to powtórzenie sukcesu sprzed roku i drugi tytuł w karierze.

Przed dzisiejszym meczem obie pary spotkały się ze sobą dwukrotnie, a bilans tych starć wynosił 1-1. Brytyjsko-fińska dwójka zwyciężyła podczas 1/8 finału wielkoszlemowego Roland Garros 2:0, ale rywale zrewanżowali się w półfinale imprezy w Winston-Salem, również wygrywając w dwóch setach. Warto również wspomnieć, że przed rokiem Jan wygrał w Metz swój jedyny jak dotąd turniej w karierze, kiedy w parze z Hubertem Hurkaczem pokonał Arthura Rinderknecha i... Hugo Nysa, czyli swojego aktualnego deblowego partnera.

Początek finału to zdecydowana przewaga "naszej" pary, a Zieliński razem z Nysem uzyskali przewagę przełamania już w drugim gemie, wychodząc na 3:0. Następnie duet utrzymywał bezpieczną przewagę aż do stanu 5:3 i wydawać się mogło, że lada moment zakończy seta przy własnym podaniu. Niestety przeciwnicy wypracowali dwa kolejne break-pointy i wykorzystując drugiego z nich, odrobili straty. W kolejnych odsłonach nie było już żadnych niespodzianek i o losach partii zdecydować miał tie-break. W nim minimalnie lepsi okazali się Jan oraz Hugo, zwyciężając 7-5.

W drugim secie rywalizacja od początku była bardzo wyrównana, a w pierwszych ośmiu gemach mieliśmy tylko jednego break-pointa po stronie polsko-monakijskiego duetu. Wtedy jeszcze szansa nie została zamieniona na przełamanie i gra toczyła się dalej. W dziewiątym gemie, przy stanie 4:4, Zieliński oraz Nys doprowadzili jednak do kolejnych okazji i tym razem wykorzystali jedną z nich, wychodząc na 5:4. Zaraz potem parze udało się zakończyć mecz przy własnym serwisie, wygrywając cały turniej.

Jan Zieliński (POL)/Hugo Nys (MON) — Llyod Glasspool (GBR)/Harri Heliovaara (FIN) 7:6(5), 6:4