EBL: pewne zwycięstwo Anwilu nad Zastalem

• Data publikacji: 25.09.2022, 19:13

Anwil Włocławek rozpoczął od zwycięstwa sezon Energa Basket Ligi. Włocławianie wygrali u siebie 82:61 z Zastalem Zielona Góra w jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań pierwszej kolejki.

Jeden z ciekawszych meczów pierwszej kolejki rozegrano w Hali Mistrzów we Włocławku. Anwil podejmował Zastal Zielona Góra, więc zmierzyły się drugi i czwarty zespół sezonu zasadniczego poprzedniego sezonu. Włocławianie zdobyli brązowy medal, a ich wzmocnienia w postaci Phila Greena, Josha Bostica i Janariego Joessara pokazują, że będą walczyć o jeszcze wyższe cele. Do całkowitej przebudowy doszło zaś w Zielonej Górze, więc dyspozycja ekipy Olivera Vidina była niewiadomą.

Na pierwsze punkty trzeba było czekać prawie dwie minuty i pół minuty. Dopiero wtedy wynik otworzył Josip Sobin. Tempo gry w pierwszej kwarcie rozkręcało się z każdą minutą, ale wynik był bliski remisu. Po dziesięciu minutach gospodarze prowadzili 14:13. Druga część meczu rozpoczęła się od pięciu kolejnych punktów zdobytych przez Anwil. Zastal wyrównał na 19:19, ale gospodarze odpowiedzieli serią 5:0. Nawet czas dla Olivera Vidina nie pomógł ekipie gości. Po rzucie za trzy Janariego Joesaara po raz pierwszy mieliśmy sytuację, kiedy drużyna z Włocławka miała dwucyfrową przewagę - 32:21. Nie był to koniec popisów strzeleckich Estończyka. Dzięki świetnej drugiej kwarcie (25:11) drużyna Przemysława Frasunkiewicza schodziła na przerwę z wysokim prowadzeniem 39:24.

Po zmianie stron Zastalu nie było stać na odrobienie strat. Anwil Włocławek utrzymywał bezpieczną przewagę, ale na dwie minuty przed końcem powiększył ją do 20 punktów. Gospodarze patrząc na składy, byli faworytami, ale rozmiary wygranej drużyna prowadzonej przez Przemysława Frasunkiewicza są pewnego rodzaju niespodzianką. Mecz zakończył się wynikiem 82:61. Zielonogórzanie mogli tylko pomarzyć o dobrym wyniku przy niewiele ponad 30-procentowej skuteczności z gry. Najwięcej - 14 - punktów zdobył Luke Petrasek.

Anwil Włocławek - Enea Zastal BC Zielona Góra 82:61 (14:13, 25:11, 20:22, 23:15)