Liga Narodów UEFA: Włosi lepsi od Węgrów i z awansem do fazy play-off
Biser Todorov/wikimedia commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 26.09.2022, 22:48

Włosi wygrali z Węgrami 2:0 w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Narodów UEFA. Tym samym, to aktualni mistrzowie Europy zagrają w fazie play-off.

Początkowe fragmenty meczu w Budapeszcie pokazywały, że gospodarze czuli wagę spotkania. Proste błędy defensywy powodowały zagrożenie potencjalną stratą bramki. W 27. minucie jedna z tych niefrasobliwości zakończyła się golem. Zbyt lekkie zagranie starał się przejąć Wilfried Gnonto. 18-latek wymusił niedokładną interwencję Petera Gulacsiego, a piłkę zgarnął Giacomo Raspadori i otworzył wynik meczu. Do przerwy Włosi utrzymali skromne prowadzenie.

W drugiej odsłonie mecz ożywił się. Szczególnie interesująco było w pierwszym kwadransie. W 50. minucie przed utratą bramki aż trzykrotnie swoją drużynę uratował Gianluigi Donnarumma. Niewykorzystane okazje szybko się zemściły. Bryan Cristante wyłożył futbolówkę do Federico Dimarco, a ten w 52. minucie podwyższył prowadzenie. Węgrzy jeszcze raz poważnie zagrozili rywalom pięć minut później. Callum Styles główkował z bliskiej odległości, ale znów fenomenalnie na linii bramkowej spisał się bramkarz PSG. Zwycięstwem w Budapeszcie i awansem do Final Four Włosi powetowali sobie brak awansu na mundial.

Węgry - Włochy: 2:0(1:0)

Bramki: 27' Raspadori, 52' Dimarco

Węgry: Gulacsi - Lang, Orban, At.Szalai - Fiola, Nagy (46' Styles), Schafer, Kerkez (57' Gazdag), Nego (75' Bolla), Szoboszlai (85' Kleinheisler) - Ad.Szalai (75' Adam)

Włochy: Donnarumma - Toloi, Acerbi (46' Bastoni), Bonucci - Di Lorenzo (90' Mazzocchi), Barella, Jorginho (72' Pobega), Cristante, Dimarco - Raspadori (72' Scamacca), Gnonto (65' Gabbiadini)

Żółte kartki: 45+1' Ad.Szalai, 87' Fiola - 34' Acerbi

Sędzia: Benoit Bastien