Piłka ręczna - liga francuska: Porażka PSG, Nantes jedyną niepokonaną drużyną

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 26.09.2022, 22:40

Za nami trzecia kolejka francuskiej Starligue. Swoje pierwsze spotkanie w sezonie 2022/23 przegrał obrońca tytułu. Nie myli się natomiast Nantes, które jest liderem rozgrywek z kompletem trzech wygranych na swoim koncie.

Pierwszą porażkę w sezonie 2022/23 zanotował Paris Saint-Germain. Zupełnie bezbarwny mistrz Francji poległ z siódmą drużyną zeszłego sezonu. Gospodarze bardzo szybko wypracowali sobie pięciopunktową przewagę i później tylko kontrolowali przebieg meczu. PSG wprawdzie w końcówce pierwszej części zwiększył obroty i podgonił zespół z Tuluzy tracąc już tylko dwa oczka, lecz pod koniec połowy różnica ta wynosiła cztery punkty. W drugiej części meczu niebiesko-pomarańczowi stopniowo zwiększali swoją przewagę i uspokajali grę.

Bardzo zacięty i ofensywny pojedynek miał miejsce w dolnej części tabeli. Creteil podjemowało na swoim parkiecie Chartres. Gospodarze stracili dwie pierwsze bramki, lecz po tym rzucili kolejne cztery wychodząc na dwupunktowe prowadzenie. Ta przewaga utrzymywała się przez całą kwartę. Goście przez moment doprowadzili do stanu 11:11, lecz w końcówce pierwszej połowy szczypiorniści z Creteil ponownie przycisnęli i zakończyli drugą połowę z dwupunktowym prowadzeniem. W drugiej połowie przyjezdni dość sprawnie wrócili do wyniku remisowego, a chwilę później wypracowali sobie trzypunktową przewagę. Nie trwało to jednak długo i gospodarze doprowadzili do kolejnego w tym spotkaniu wyrównania. Ponadto zanotowali znacznie lepszą końcówkę meczu i mogli cieszyć się z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa