Podsumowanie 2. Ligi: Widzew Łódź wygrywa w Radomiu

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 07.10.2018, 12:15

Piłkarze Widzewa Łódź coraz pewniej zmierzają do Fortuny 1. Ligi. W najciekawszym spotkaniu 13. kolejki 2. Ligi wygrali na wyjeździe z mającym duże aspiracje Radomiakiem Radom 1:0. Zwycięskiego gola dla Łodzian strzelił Dario Kristo.

Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy. Radomiak był groźniejszy, aktywniejszy, bardziej nieprzewidywalny w swoich atakach. Goście nie mieli jednak większych problemów z przejęciem kontroli nad spotkaniem w drugiej połowie pierwszej części. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego udokumentowali swoją przewagę w 40. minucie gry. Świetnym, płaskim strzałem z 25. metra popisał się Dario Kristo, pokonując bezradnego golkipera gospodarzy. Po przerwie gra toczyła się głównie w środku pola. Radomiak próbował wyrównać, lecz w ich atakach brakowało dokładności. Widzew skupiał się głównie na defensywie, co ostatecznie przyniosło wymierny skutek. Łodzianie nie dali sobie bowiem wbić gola i wywieźli z trudnego terenu bardzo cenne trzy punkty.

Dzięki tej wygranej, Łodzianie mają już siedem punktów przewagi nad czwartym miejscem (awansują trzy drużyny). Tuż za nimi plasuje się zaskakująco mocna Elana Toruń. Beniaminek ligi wygrał w tej kolejce ze Skrą w Częstochowie, choć ich wygrana przez długi czas wcale nie wyglądało na formalność.