Serie A: gol Piątka nie dał punktów Genoi

• Data publikacji: 07.10.2018, 14:25

Dziewiątą bramkę w tegorocznym sezonie Serie A strzelił Krzysztof Piątek. Polak wpisał się na listę strzelców już w 6. minucie, jednak tym razem jego trafienie nie zagwarantowało Genoi zdobyczy punktowej.

Mecz idealnie rozpoczął się dla miejscowych. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnym strzałem głową popisał się Krzysztof Piątek. W 16. minucie było już jednak 1:1, ponieważ po kornerze dla gości z bliska piłkę do bramki wpakował Rogini. Najważniejsze działo się jednak kilka minut później. Po kolejnym uderzeniu Piątka piłka trafiła w słupek, a następnie z linii bramkowej wybił ją golkiper Parmy. Gospodarze domagali się przyznania gola, jednak jak pokazała powtórka goal-line technology, futbolówka nie przekroczyła linii całym obwodem.

Niewykorzystana sytuacja szybko zemściła się na gospodarzach. Po znakomitej solowej akcji Siligardi wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Parę chwil później było już 3:1, gdy skutecznie kontratak Parmy wykończył Ceravolo. Genoa bliska była strzelenia gola kontaktowego. Właściwie to po asyście Piątka ową bramkę strzelił Criscito, jednak arbiter po sygnale z wozu VAR anulował trafienie. Okazało się, że w momencie zagrania piłki przez Polaka Criscito znajdował się na pozycji spalonej.

Drugą połowę Polak rozpoczął od żółtej kartki za faul w walce o górną piłkę na Bruno Alvesie. Chwilę później Piątek był faulowany własnie przez Alvesa, który także otrzymał żółty kartonik. Po przerwie tempo gry wciąż było wysokie, jednak ilość podbramkowych sytuacji dużo mniejsza. W ofensywie gospodarzy sporo robił Lazovic, który strzałami z dystansu próbował pokonać Sepe, a także Kouame, który często przeprowadzał solowe akcje.

W ostatnich dziesięciu minutach jeszcze mocniej zaczęli atakować miejscowi, ale bez skutku. Strzał Faville z ostrego kąta znakomicie wybronił golkiper Parmy, a uderzenie głową Piątka po rzucie wolnym okazało się niecelne. Ostatecznie mecz zakończył się tym samym wynikiem, przy jakim drużyny schodziły na przerwę.

Genoa CFC - Parma 1:3 (1:3)

bramki: Piątek (6') - Rogini (16'), Siligardi (26'), Ceravolo (30')

Genoa CFC: Radu – Biraschi, Spolli, Criscito (C) – P. Pereira (71' L. Mazzitelli), Sandro, Hiljemark (46' Favilli), Lazović – I. Medeiros (46' Bessa), Kouamé – Piątek

Parma: Sepe – Iacoponi, Alves (C), Gagliolo, Gobbi – L. Rigoni (77' Deiola), Štulac, Barillà – Siligardi, Ceravolo (67' da Cruz), Di Gaudio (61' Bastoni)

żółte kartki: Piątek - Alves

sędziował: Daniele Chiffi