Piłka ręczna – Liga Europejska: Azoty pewnie wygrali pierwszy pojedynek
Rafał Koszyk/PGNiG Superliga

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 27.09.2022, 20:07

Drużyna z Puław pewnie pokonuje chorwackie Nexe 32:25. Kolejny mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się już 4 października.

W swoim dwumeczu kwalifikacyjnym do tegorocznej Ligii Europejskiej drużyna Azoty Puławy będzie walczyć z chorwackim RK Nexe Nasice. Dla zawodników z Puław będzie to zapewne nie lada wyzwanie, Chorwaci bowiem w poprzedniej edycji tych rozgrywek doszli aż do Final Four.

Pierwsza połowa zaczęła się od bardzo wyrównanej gry obu zespołów. Minimalne prowadzenie starała się jednak utrzymywać drużyna z Puław. Dopiero pod koniec pierwszej części Azoty Puławy zaczęły dominować w grze, dzięki czemu na przerwę schodzili, prowadząc aż czterema bramkami.

W drugiej odsłonie szczypiorniści z Puław kontynuowali dobrą grę, stale powiększając swoją przewagę. Bardzo dobra gra podopiecznych Roberta Lisa sprawiła, że po trzech kwadransach mieli już siedem bramek przewagi nad Chorwatami. Nexe sprawiało wrażenie całkowicie rozbitych i zdominowanych przez Azoty. Ostatecznie polska drużyna zwyciężyła różnicą siedmiu bramek.

Azoty Puławy - RK Nexe Nasice 32:25 (16:12)