ATP Sofia: awans Majchrzaka do ćwierćfinału
sirobi 2018

• Data publikacji: 29.09.2022, 13:20

Kamil Majchrzak wywalczył awans do ćwierćfinału turnieju ATP w Sofii. Reprezentant Polski w drugiej rundzie wygrał w trzech setach z rozstawionym z numerem ósmym Niemcem Oscarem Ottem.

W poniedziałek Majchrzak w pierwszej rundzie wygrał z Ricardasem Berankisem. Po dwóch dniach przerwy na korcie numer jeden czekał go drugi mecz na turnieju w Sofii. Rywalem Polaka był rozstawiony z numerem ósmym Oscar Otte (55. miejsce w rankingu, 59 lokat wyżej od Majchrzaka). Pierwsze trzy gemy były grane na przewagi, ale nie przyniosły żadnego przełamaniu. Potem Niemiec zaczął lepiej serwować i pewniej wygrywał swoje podanie. Kamil Majchrzak nadal miał problemy przy własnym serwisie i po raz kolejny bronił break pointa. Niestety, przy stanie 4:4 polski tenisista stracił podanie, a w kolejnym gemie Oscar Otte zamknął pierwszego seta.

Na początku drugiej partii sytuacja się odwróciła, gdyż dzięki przełamaniu Majchrzak objął prowadzenie 3:0. W tym secie reprezentant naszego kraju zwyciężył gema przy serwisie Ottego jeszcze raz, na sam koniec i triumfował 6:2. O wszystkim zdecydowała trzecia odsłona. Polak miał olbrzymie problemy przy wyniku 2:2. Jednak w gemie serwisowym odrobił straty od 0:40. Do stanu 5:4 dla Polaka nie było żadnego przełamania. Wtedy Kamil Majchrzak zanotował decydującego breaka. Przy wyniku 40:30 po jego bekhendzie piłka odbiła się od taśmy i szczęśliwie spadła na drugą stronę tuż za siatkę. Tym samym Polak po blisko dwóch godzinach spotkania pokonał rozstawionego Niemca i podobnie jak rok temu awansował w Sofii do najlepszej ósemki. Jego rywalem w piątek będzie zwycięzca meczu Pablo Carreno Busta (numer dwa turnieju) - Marc Andrea Huesler.

Oscar Otte (GER) [8] - Kamil Majchrzak (POL) 6:4, 2:6, 4:6