Siatkówka - MŚ: Polska - Dominikana [ZAPIS LIVE]
Daria Jańczyk

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 29.09.2022, 19:07

Trzy zwycięstwa z rzędu - po 3:1 z Chorwacją dwa triumfy bez straty seta z Tajlandią i Koreą Południową powodują, że dzisiejsze starcie z Dominikaną jawi się jako bardzo ważne w kontekście dalszej drogi Polek na tym turnieju. Z naszą relacją startujemy około 20:30!

POLSKA - DOMINIKANA 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25)

Relacja na żywo

W sobotę o 20:30 ostatni mecz grupowy podopiecznych Stefano Lavariniego, które zagrają z reprezentacją Turcji.

21:25 - Przegrywamy to spotkanie. Znakomity początek spotkania i set wygrany do 17, a później było już dużo gorzej. Pierwsza porażka na tym turnieju reprezentacji Polski staje się faktem.

20:23 - Klaudia Alagierska-Szczepaniak uruchomiona na środku i zdobywa punkt.

19:22 - Bronimy się atakiem Magdy Stysiak. Wenerska i Gałkowska znowu na boisku.

18:22 - Dotknięcie siatki przez Magdę Stysiak... Nasza sytuacja jest już bardzo zła.

18:21 - Gramy punkt za punkt, a to nie jest korzystny rezultat.

17:20 - Gonzalez Lopez z udanym atakiem na prawym skrzydle. Dobra postawa Dominikanek w ataku.

16:19 - Nie będzie wszystkiego kończyć Stysiak. Atak w aut naszej atakującej.

16:18 - Wchodzimy powoli w decydującą fazę seta z dwoma punktami przewagi dla rywalek.

15:17 - Ciągle blisko, ciągle to prawie remis, ale czegoś jeszcze brakuje. Walczymy o remis.

14:16 - Blokowana Olivia Różański przy piłce w górze na remis.

13:14 - Udany atak Magdy Stysiak. Jedno oczko straty do rywalek. Musimy to odrobić.

11:13 - Dwa punkty straty, nie możemy dać odjechać Dominikanie. Trochę straciła swoją potęgę z pierwszej części meczu Różański.

10:12 - Udany atak Magdy Stysiak. Musimy spróbować doskoczyć do rywalek.

9:11 - As serwisowy po stronie rywalek. Było tak dobrze, a jest znowu na minusie.

9:10 - Prowadzenie zmienia się jak w kalejdoskopie. Teraz rywalki na prowadzeniu.

9:8 - Mylą się Dominikanki w ataku i o to też chodzi. Wreszcie mamy prowadzenie.

8:8 - I mamy już remis! Szczęście po naszej stronie, bo De La Cruz posyła piłkę daleko w aut.

6:8 - Dotknięta piłka w obronie przez Dominikankę, a sędziowie... nie widzą. Jest źle.

6:6 - Potrafimy w tym secie odbudować przewagę. Dwa punkty przewagi naszych siatkarek po bloku Wołosz! Jednak po weryfikacji punkt dla rywalek.

5:5 - Przestała kończyć Różański. Polki miały dużą ilość szans na skończenie piłki w tej akcji, a tak jest remis.

5:3 - Kończymy kontrę i to bardzo ważne! Znowu pewny atak Alagierskiej-Szczepaniak.

4:3 - Klaudia Alagierska z udanym atakiem ze środka.

3:3 - Długa akcja i niestety nie kończy piłki Olivia Różański trafiając nią w siatkę.

2:2 - Różański w aut z drugiej linii... Nie może Olivia wszystkiego kończyć.

2:1 - Dobrze zaczynamy, ale odpowiadają Dominikanki atakiem z krótkiej.

1:0 - Zaczynamy od prowadzenia Polek po nieudanej zagrywce rywalek.

0:0 - Nadzieja umiera ostatnia. Trzeba wrócić do gry i wyniku z pierwszego seta, a będzie dobrze.

21:25 - Koniec seta. Niestety, Dominikana na prowadzeniu, Polki pod ścianą. W kolejnej partii walczymy o przedłużenie nadziei.

21:24 - Niestety, Dominikana o krok od wygrania seta.

21:22 - Udany atak Zuzanny Góreckiej. U nas tradycyjna podwójna zmiana z Wenerską i Gałkowską.

20:21 - Alagierska-Szczepaniak kończy przechodzącą piłkę. Trzeci punkt z rzędu!

19:21 - Jeszcze walczymy. De La Cruz atakuje w aut.

18:21 - Korneluk z udanym atakiem, ale nasza sytuacja jest bardzo trudna.

17:20 - Znowu odskakują rywalki...

17:18 - Kapitalny atak Magdy Stysiak. Siła razy ramię i moc!

16:18 - Szkoda, szkoda. Teraz Różański zatrzymana.

16:17 - WRESZCIE MAMY BLOK! Rodriguez Martinez nabija się na naszą ścianę. Tylko punkt przewagi rywalek. GONIMY! Czas dla Marcosa Kwieka.

15:17 - ZNOWU RÓŻAŃSKI! Tym razem w bloku. Niesamowita jest ta dziewczyna dzisiaj!

14:16 - Dużo mamy szczęścia w tej akcji. Olivia Różański kończy bardzo trudną piłkę. Musimy jednak odrobić straty.

13:15 - Kolejny dobry atak Góreckiej. To są punktodajne minuty naszych przyjmujących.

12:14 - Trudno było, ale udany blok Zuzanny Góreckiej daje nam punkt.

11:13 - Podają nam rękę Dominikanki, trzeba ją wziąć i przeciągnąć wynik na swoją stronę.

10:12 - Świetna obrona Wołosz, intuicyjny atak Korneluk. Dwa punkty straty Polek.

9:11 - Wynikowo nie wygląda to dobrze, ale Olivia Różański nadal niesamowita!

8:10 - Challenge'owany był blok po stronie Dominikanek. Niestety, nie było go.

8:8 - Klaudia Alagierska-Szczepaniak ma swoje pięć minut na tym turnieju i zdobywa swój punkt!

7:7 - Szybciutko wracamy na remis! Olivia Różański z kapitalną "czapą"!

5:7 - Nie jest dobrze. Dominikanki odskakują na dwa punkty.

5:5 - De La Cruz z udanym atakiem. Dobrze trzymają się Dominikanki w ataku. Trudno jest bronić takie piłki.

4:4 - Kombinacja Dominikanek, Polki trochę chaotycznie w obronie i mamy remis.

4:2 - Bardzo dobrze zaczynamy, a Dominikanki nam jeszcze pomagają błędami w elemencie zagrywki.

2:1 - MAGDA STYSIAK! Piękny atak w kontrze - wszystko poszło perfekcyjnie.

1:1 - Oba zespoły zdobywają po jednym punkcie na początek trzeciej partii.

22:25 - W Ergo Arenie remis. Wyrównany set, przez większość czasu Dominikanki na prowadzeniu i przy najważniejszych piłkach to nasze rywalki zachowały zimną krew.

22:24 - Będzie piłka setowa dla rywalek.

22:23 - Zuzanna Górecka ze znakomitym blokiem! Gonimy Dominikanki.

21:23 - Czy uda się jeszcze podgonić? Na razie udany atak Magdy Stysiak!

20:22 - Blisko bloku były Polki, ale tylko blisko. Rywalki w lepszej sytuacji przed ostatnimi piłkami seta.

20:21 - Udany plas Magdy Stysiak. Fenomenalne wyczucie sytuacji na prawym skrzydle.

19:21 - Złe przyjęcie Marii Stenzel. Znowu odskakuje Dominikana, a był już remis...

19:20 - Martinez obok naszego bloku. Poszła po prostej, a Polki zamknęły skos.

19:19 - Monika Fedusio!! As serwisowy zaraz po wejściu na boisko. Brawo dla naszej przyjmującej!

17:19 - Za dużo zepsutych zagrywek w tym drugim secie po naszej stronie. Ale walczymy!

16:18 I znowu fenomenalna Olivia Różański.

15:18 - Odrobiony jeden punkt straty, ale to trochę za mało. Trzeba tego więcej po naszej zagrywce.

14:17 - Mamy szczęście. Piłka po naszej stronie dotknięta przez Dominikanki. Punkt dla Polski.

13:16 - Niestety, psujemy zagrywki. Zuzanna Górecka kolejna w serii.

12:15 - Słabszy okres gry Magdy Stysiak. Jedna piłka zepsuta, jedna skończona i zagrywka daleko w aut...

11:13 - Wygrana piłka na siatce przez Dominikanki. Była szansa na blok po polskiej stronie, ale nie udało się tego domknąć.

10:12 - Nie skończyła naszej akcji Agnieszka Korneluk, a po drugiej stronie udana kontra.

9:10 - Lepszy okres gry Dominikanek, a u nas pojawiają się rysy na przyjęciu.

8:8 - Bardzo pewny atak Magdy Stysiak! Mamy pewniaka w ataku.

7:7 - Błąd w przyjęciu i Dominikanki kończą przechodzącą piłkę. Oby Polki szybko poradziły sobie z tą sytuacją.

6:5 - Ależ zaskoczyła nas jedna z Dominikanek. Plas w strefę Marii Stenzel i ta nie broni łatwej piłki.

5:3 - Trochę też chaosu po stronie Polek, ale gdy mamy swoje akcje, bardzo pewnie trzymamy atak.

3:2 - Ajajaj, szkoda tej akcji. Miały Polki piłkę po swojej stronie i mogły prowadzić 4:1. Punkt jednak dla rywalek.

2:1 - Po dwóch punktach Olivii Różański udany atak po drugiej stronie Gonzalez Lopez.

1:0 - Długa akcja inauguracyjna drugiej partii dla Polek! Atak Olivii Różański.

25:18 - KONCERT GRY POLEK! Poza małym kryzysem przy bardzo wysokiej przewadze naszych siatkarek, nie mają na razie podejścia rywalki!

23:16 - Zagrywka w siatkę jednej z Dominikanek. Wstają kibice w Ergo Arenie w oczekiwaniu na wgranego seta.

22:15 - Budujemy przewagę do siedmiu punktów. Już w trochę innym zestawieniu, bo podwójna zmiana z Gałkowską i Wenerską na boisku.

21:15 - Brawo Magda Stysiak! Idealny atak po skosie z prawego skrzydła! Cztery punkty od seta Polki.

19:14 - Zwroty w żeńskiej siatkówce są nam dobrze znane... Oby to nie był właśnie jeden z nich.

19:12 - Lepszy moment gry Dominikanek i teraz nawet udany blok. Siedem punktów przewagi Biało-Czerwonych.

18:10 - Chwilowy przestój Polek i dwa punkty z rzędu rywalek. Trzeba zrobić przejście.

18:8 - Nie może być zadowolony Marcos Kwiek, co widać na czasie wziętym przez trenera Dominikany. Wielkie rzeczy w Ergo Arenie.

17:8 - I do tego Agnieszka Korneluk z kapitalnym blokiem! Jej partnerką w bloku oczywiście Magda Stysiak!

16:8 - Koncert gry Polek! Olivia Różański po raz kolejny!

13:7 - Bardzo skuteczne Polki w kontratakach! Nasza przewaga sięga 6 oczek po ataku Olivii Różański!

12:7 - Powiększamy przewagę! Dominikanki popełniają błąd w ataku ze skrzydła. W kolejnej akcji wykorzystujemy kontrę za drugim podejściem. BRAWO! Tak trzeba grać w tym meczu.

9:7 - Dobrze reagują Polki w bloku, ale dziś już pewnie tak łatwo nie będzie o zdobywanie punktów tym elementem.

8:6 - Szczęście mają rywalki. Piłka zaatakowana po siatce trochę nas zaskoczyła i wpadła w boisko.

7:5 - Zuzanna Górecka nie skończyła za pierwszym razem, ale przy drugiej próbie bardzo udany atak naszej przyjmującej.

6:4 - U nas na razie trochę faluje w ataku Magda Stysiak. Teraz nie skończyła piłki i dała rywalkom szansę na atak, a te to wykorzystały.

5:3 - Udany atak Martinez. Dominikanki na razie stawiają na mocny atak.

4:2 - Nic sobie z tego nie robimy! As serwisowy Olivii Różański i znowu dwupunktowe prowadzenie.

2:2 - Martinez daje wyrównanie Dominikankom atakiem z lewego skrzydła.

2:0 Od błędu Isabel Peny zaczynamy to spotkanie. Po chwili kapitalnie przy przechodzącej piłce zachowuje się Korneluk.

0:0 Czekamy na bardzo dobry mecz Polek! Oby czwarte zwycięstwo za maksymalnie 2,5 godziny stało się faktem!

Po hymnach i tradycyjnym odśpiewaniu przez kibiców Mazurka Dąbrowskiego a capella pora na prezentację zespołów.

Do rozpoczęcia spotkania pozostało 10 minut. Polki wyjdą w swym żelaznym zestawieniu Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Zuzanna Górecka, Magda Stysiak, Joanna Wołosz, Olivia Różański, Maria Stenzel

Dominikanki w czwartkowy wieczór będą chciały podnieść się po wczorajszej porażce z Turcją 2:3. Miejmy nadzieję, że to jednak Polki będą górą w gdańskiej Ergo Arenie!