EBL: Śląsk znów lepszy od Legii

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 29.09.2022, 22:00

Śląsk Wrocław pokonał Legię Warszawa w hicie 2. kolejki Energa Basket Ligi 76:63. Wrocławianie umocnili się tym samym na 1. miejscu w tabeli.

Czwartkowe starcie Legii ze Śląskiem było swego rodzaju rewanżem za finał ubiegłych rozgrywek. Przypomnijmy, że drużyna ze Śląska triumfowała w finale Energa Basket Ligi 4:1. Przed dzisiejszym meczem większe szanse na zwycięstwo dawano jednak grającym u siebie warszawiakom.

Początek meczu w wykonaniu obu ekip zdecydowanie nie porywał. Zarówno gospodarze jak i goście kiepsko prezentowali się w grze ofensywnej czego efektem był mizerny dorobek punktowy. Nieco lepiej w całej tej niemocy prezentowali się jednak przyjezdni. Aktualni mistrzowie Polski po pierwszej kwarcie prowadzili 16:11. Druga kwarta wyglądała już nieco lepiej w wykonaniu obu drużyn. Widoczny był przede wszystkim postęp w grze Legii, która może nie była jeszcze w stanie dogonić rywali, ale zaczęła dotrzymywać im kroku. Gra była również przyjemniejsza dla oka i w drugiej kwarcie mieliśmy wynik 19:19. Do przerwy było 35:30, a więc dystans dzielący oba zespoły był niewielki.

Po zmianie stron wciąż przeważali przyjezdni. Ślązacy z kwarty na kwartę grali lepiej w ataku, a oprócz tego przez większość czasu wyglądali co najmniej solidnie w defensywie. Inaczej wyglądało to w przypadku Legii, która po słabej pierwszej kwarcie wyglądała już znacznie lepiej w grze ofensywnej, ale nie szło to w parze z poprawą obrony. Efektem problemów graczy z Warszawy był rosnący dystans między nimi a rywalami. 21 punktów zdobytych przez Śląsk w trzeciej kwarcie pozwoliło im odskoczyć od warszawiaków na odległość dziewięciu punktów. Legia rozpoczęła jednak ostatnią kwartę fantastycznie. Wicemistrzowie kraju błyskawicznie odrabiali starty do rywali i przed upływem pięciu minut gry w ostatniej kwarcie objęli jednopunktowe prowadzenie. Ślązacy jednak raz jeszcze pokazali czemu to oni są mistrzami Polski. Przyjezdni natychmiast po straceniu prowadzenia ocknęli się i zaczęli grać naprawdę znakomicie. Wrocławianie do końca spotkania zdobyli 14 punktów z rzędu i wygrali ostatecznie 76:63.

Nie udał się więc rewanż Legii Warszawa za finał Energa Basket Ligi. Śląsk pokonał ekipę z Warszawy po raz czwarty z rzędu. Ich zwycięstwo oznacza również, że umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 63:76 (11:16, 19:19, 17:21, 16:20)