Siatkówka - MŚ: pierwsza porażka Polek, Dominikana silniejsza
Daria Jańczyk

• Data publikacji: 29.09.2022, 22:33

Pierwsza porażka Polek na mistrzostwach świata w siatkówce 2022 stała się faktem. Podopieczne Stefano Lavariniego uległy reprezentacji Dominikany 1:3, choć mecz rozpoczęły od efektownie wygranego seta do 18. Pomimo porażki sytuacja Polek w grupie B wciąż wygląda dobrze.

Początek spotkania to wyraźna dominacja biało-czerwonych, które już po kilku wymianach wyszły na prowadzenie 5:2. W ataku doskonale radziła sobie Olivia Różański, która swoją grą na skrzydle sprawiała, że nasze siatkarki spokojnie powiększały przewagę, wychodząc na 14:7. Co więcej, do naszej przyjmującej dołączyła również Agnieszka Korneluk, a podopieczne Stefano Lavariniego nie oddały już przewagi, wygrywając 25:18.

Drugiego seta Polki również rozpoczęły bardzo dobrze, a zdecydowanie lepiej niż w pierwszej odsłonie radziła sobie nasza atakująca, Magdalena Stysiak. W pewnym momencie było już 7:5, ale niestety w dalszej fazie partii to rywalki zaczęły przejmować kontrolę, uciekając na kilka oczek przewagi. Kluczowa była tutaj dyspozycja Bethenii de la Cruz, która doskonałymi atakami przebijała się przez biało-czerwony blok, zapewniając Dominikanie ważne punkty. Tym sposobem przeciwniczki utrzymały prowadzenie, zwyciężając 25:22.

Trzeciego seta podopieczne trenera Lavariniego ponownie rozpoczęły od dwupunktowego prowadzenia, które niestety raz jeszcze zostało bardzo szybko roztrwonione. W połowie odsłony Polki przegrywały już różnicą trzech punktów, ale wtedy dwoma niesamowitymi atakami popisała się Różański, przybliżając nas do rywalek. Niestety w końcówce Olivii brakowało już sił, a zawodziła również Stysiak, przez co nasze zawodniczki uległy 21:25.

Czwartego seta Polki kolejny już raz rozpoczęły od przewagi dwóch oczek, która zniknęła w przeciągu kilku wymian. Fatalnie od połowy poprzedniej odsłony wyglądała Olivia Różański, która po zepsuciu kilku kolejnych akcji została zdjęcia z parkietu przez trenera Lavariniego, ale biało-czerwone przegrywały już wtedy 6:8. Zaraz po zmianie nasze siatkarki zdobyły trzy punkty z rzędu, ale w odpowiedzi dwa asy serwisowe zagrała Bethania, a z 9:8 zrobiło się 9:12. Właśnie wtedy przebudziła się Stysiak, która swoimi doskonałymi atakami dała nam nadzieję na powrót do meczu. Niestety w pewnym momencie nasza atakująca była już zmęczona serią piłek zagrywanych do niej, a na drugim skrzydle wciąż nieskuteczna pozostawała Różański (0/9 w IV secie). Ostatecznie biało-czerwone przegrały tę partię 21:25 oraz cały mecz 1:3.

Polska — Dominikana 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25)