ATP Sofia: niewykorzystana szansa Majchrzaka
si.robi/Flickr

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 30.09.2022, 15:30

Kamil Majchrzak przegrał 7:6(4), 6:7(6), 6:3 z Marciem-Andreą Hueslerem w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Sofii. Polak w drugim secie nie wykorzystał dwóch piłek setowych.

Początek spotkania nie był udany dla reprezentanta Polski. W gemie otwarcia piotrkowianin stracił podanie, nie wytrzymując naporu Szwajcara. W szóstym gemie Huesler znakomicie bronił break pointów, lecz przy szóstej okazji, zagrał w siatkę. Kolejne dwa gemy serwisowe Majchrzaka były dla niego trudne. Dwukrotnie przegrywał 0:40 i w obu przypadkach wyszedł z opresji. Zwycięzcę seta wyłonił tie-break. W nim Polak wygrał każdy punkt serwisowy, a dołożył do tego dwa mini breaki.

W drugiej odsłonie podający wygrywali swoje podania. Partia przebiegała bardzo szybko, bo niecałych czterdziestu minutach było 6:6 i rozpoczął się kolejny tie-break. W nim ponownie przewagę osiągnął Majchrzak. Przy stanie 6:4 w dobrym stylu Szwajcar obronił meczbola, zaraz później wyrównał stan rywalizacji. Piotrkowianin zaczął popełniać błędy, które zakończyły się przegranym setem.

Ostatnią odsłonę lepiej rozpoczął Huesler. 95. zawodnik rankingu grał coraz pewniej i przełamał w trzecim gemie. Na zakończenie jeszcze raz wygrał gem serwisowy rywala i wygrał 6:3. Jego przeciwnikiem w półfinale będzie wygrany meczu pomiędzy Janem-Lennardem Struffem albo Lorenzo Musettim.

Marc-Andrea Huesler (SUI) - Kamil Majchrzak (POL): 6:7(4), 7:6(6), 6:3