EBL: Anwil zdeklasował Sokół w Łańcucie

• Data publikacji: 30.09.2022, 21:20

W piątkowym spotkaniu drugiej kolejki Energa Basket Ligi beniaminek z Łańcuta przegrał na własnym parkiecie z Anwilem Włocławek 67:85. Gospodarze w całej pierwszej połowie zdobyli zaledwie 21 punktów i dopiero w drugiej części meczu zaprezentowali lepszą dyspozycję.

Spotkanie od samego początku było bardzo jednostronne, a włocławianie po pięciu minutach gry gromili gospodarzy aż 19:2! Doskonały start zaliczyli Luke Petrasek oraz Szymon Szewczyk, którzy rzucili odpowiednio dziewięć oraz osiem oczek. Z kolei u miejscowych w ataku nie funkcjonowało zupełnie nic, a ich skuteczność rzutowa wahała się w okolicy dwudziestu procent. W drugiej odsłonie ofensywa Sokoła nieco się poprawiła, ale przewaga przyjezdnych i tak wzrosła, dzięki czemu Anwil schodził na przerwę przy wyniku 49:21.

Po zmianie stron w zespole z Podkarpacia wreszcie zaczęła działać gra w obronie, a podopieczni Radosława Soji ograniczyli przyjezdnych do zaledwie jedenastu punktów w dziesięć minut. Z kolei w ataku punkty zaczął zdobywać Lee Moore, nieco zmniejszając stratę swojej ekipy do rywali. Mimo tego Rawlplug nie miał najmniejszych szans na nawiązanie równej walki, a na początku ostatniej kwarty przegrywał 36:60. W decydujących dziesięciu minutach Sokół zdobył aż 31 punktów, pozostawiając kibicom dobre wrażenie, ale i tak przegrał 67:85.

Rawlplug Sokół Łańcut — Anwil Włocławek 67:85 (8:24, 13:25, 15:11, 31:25)

Sokół: Moore 18, Struski 12, Spencer II 9, Mcconico 9, Thorton 8, Jasiński 7, Nowakowski 3, Wrona 1, Szczypiński, Formella

Anwil: Petrasek 20, Sobin 14, Joesaar 11, Greene Iv 10, Nowakowski 9, Szewczyk 8, Słupiński 6, Bostic 5, Łazarski 2, Łączyński, Dawdo, Woroniecki