Koszykówka - MŚ kobiet: Amerykanki z tytułem

• Data publikacji: 01.10.2022, 09:51

W Sydney zakończyły się mistrzostwa świata w koszykówce kobiet. W finale Amerykanki pewnie wygrały z Chinkami i zdobyły jedenasty tytuł w historii, w tym czwarty z rzędu. Brązowy medal wywalczyły Australijki.

Ostatniego dnia czempionatu rozegrano najpierw mecz o brązowy medal. Kilka dni temu w fazie grupowej Australijki trzema punktami pokonały Kanadyjki. W starciu o podium mistrzostw również lepsze okazały się gospodynie, ale spotkanie było jednostronne. Do przerwy Australia prowadziła 51:43. W drugiej połowie przewaga zawodniczek z Antypodów jeszcze wzrosła, a ostatecznie wygrały 95:65. Liderką ekipy Australii była Lauren Jackson, która zdobyła 30 punktów.

Australia - Kanada 95:65 (27:21, 24:22, 20:11, 24:11)

Zdecydowanymi faworytkami finału były Amerykanki, które już w grupie wygrały z Chinkami, a także w innych spotkaniach nie miały sobie równych. Jeszcze w pierwszej kwarcie zespół z Azji utrzymywał kontakt, ale w drugiej odsłonie Stany Zjednoczone miały już dwucyfrową przewagę. Na przerwę schodziły z prowadzeniem 43:33. O niespodziance nie było mowy, gdyż różnica wzrosła do ponad 20 punktów. Amerykanki triumfowały 83:61 i wywalczyły kolejny tytuł.

Chiny - Stany Zjednoczone 61:83 (13:18, 20:25, 14:25, 14:15)