Taekwondo - MME: Dagmara Haremza ze złotym medalem

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 01.10.2022, 10:02

Wczoraj w Tiranie zakończył się czempionat Starego Kontynentu do lat 21. Ze stolicy Albanii ze złotym medalem wyjedzie Dagmara Haremza.

Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego do walki o medale młodzieżowych mistrzostw Europy desygnował 8 reprezentantów, ale przełożyło się to tylko na jeden medal, choć z najcenniejszego kruszcu.

Rywalizująca w najcięższej kobiecej kategorii wagowej +73 kg Dagmara Haremza, rozpoczęła od pokonania Chorwatki Petanjek, a następnie rozprawiła się z Węgierką Paolą. W półfinale, już z większymi problemami, 2:1 pokonała Greczynkę Kitsiou, a w wielkim finale również 2:1 pokonała Turczynkę Sude Uzuncavdar. 20-latka z Wrześni odniosła tym samym swój największy sukces w seniorskiej karierze i udowodniła, że zamierza iść w ślady walczącej w tej samej kategorii Aleksandry Kowalczuk.

Blisko medalu była też Julia Szpak (-62 kg), która dopiero w ćwierćfinale uległa Chorwatce Kicemie.

Niestety zawiodła pozostała część naszej reprezentacji, w której nie zabrakło zawodników z międzynarodowymi sukcesami w niższych kategoriach wiekowych. Wszyscy odpadli w swoich pierwszych walkach.