Siatkówka - MŚ: Polska - Turcja [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 01.10.2022, 20:00

To już ostatnie grupowe spotkanie Polek podczas tegorocznych mistrzostw świata. Reprezentacja Polski zmierzy się z Turcją. Mecz zadecyduje, z którego miejsca nasza drużyna awansuje do fazy pucharowej, gdyż ten awans mamy już wywalczony. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!

Polska - Turcja 2:3 (25:22, 23:25, 22:25, 25:18, 11:15)

Relacja na żywo

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne relacje LIVE z mistrzostw świata siatkarek!

Polska - Turcja 11:15 - Przegrywamy ten mecz z Turcją. Zakończyła go Edren. Trzeba jednak przyznać, był to naprawdę dobry mecz naszej ekipy. Zajmujemy czwarte miejsce w grupie i czekamy na fazę pucharową.

Polska - Turcja 11:14 - W siatkę przy serwisie Agnieszka Korneluk. Pierwsza piłka meczowa dla Turcji.

Polska - Turcja 11:13 - Skończony atak Zuzanny Góreckiej! W ważnych momentach się nie myli!

Polska - Turcja 10:13 - Niestety za późno wyskoczył nasz blok i bliżej są Turczynki.

Polska - Turcja 10:12 - Jest punktowy atak ze środka Agnieszki Korneluk!

Polska - Turcja 9:12 - Niestety słaby serwis Wołosz.

Polska - Turcja 9:11 - A tym razem udany challange. Zahaczone były palce jednej z Turczynek.

Polska - Turcja 8:11 - Wzięliśmy zły challange i tracimy punkt.

Polska - Turcja 8:10 - Blok Agnieszki Korneluk!!! Ależ to było teraz potrzebne.

Polska - Turcja 7:10 - Błąd serwisowy Turczynek.

Polska - Turcja 6:10 - Sahin ze skrzydła. Niestety...

Polska - Turcja 6:9 - Ponownie dobry atak, a co najważniejsze punktowy Góreckiej.

Polska - Turcja 5:8 - Po małym palcu zaatakowała Górecka i odrabiamy powoli straty.

Polska - Turcja 4:8 - Niedobrze się dzieje. Baladin ustrzeliła naszą libero z serwisu.

Polska - Turcja 4:7 - Zablokowana znów Stysiak. Czas dla Lavariniego.

Polska - Turcja 4:6 - Karakurt zaatakowała z prawej strony, ale znalazła polski blok.

Polska - Turcja 4:5 - Nie zakończyliśmy ataku i wykorzystały to Turczynki, a dokładnie Eda Erden.

Polska - Turcja 4:4 - Odpowiedziała po stronie tureckiej Erden również szybkim i mocnym atakiem.

Polska - Turcja 4:3 - Na dwa razy Magdalena Stysiak. W finalnym ataku mocno obiła blok i piłka spadła na aucie.

Polska - Turcja 3:3 - Blok - aut i znów remis. Punkt za punkt w piątym secie.

Polska - Turcja 2:1 - Ważny punkt! Udało się wybronić atak i wykorzystała to Stysiak.

Polska - Turcja 1:1 - Odpowiada Olivia Różański! Mamy remis na początku seta.

Polska - Turcja 0:1 - A pierwszy punkt w tie-breaku zdobywa Karakurt.

Polska - Turcja 0:0 - Zaczynamy ostatniego seta!

Polska - Turcja 25:18 - Znakomity set, znakomita końcówka. Kończymy blokiem, a o zwycięstwie zdecyduje tie-break!

Polska - Turcja 24:18 - Atak po palcach Magdaleny Stysiak i mamy piłkę setową!

Polska - Turcja 23:18 - Obite ręce Korneluk, ale to nic mamy dużą przewagę. Na serwisie pojawiła się Boz.

Polska - Turcja 23:17 - Potężny blok Agnieszki Korneluk! Oby już tego seta nic nam nie odebrało!

Polska - Turcja 22:17 - Obrona i kontratak. To co wychodziło nam na początku seta, a wykończyła Magdalena Stysiak.

Polska - Turcja 21:17 - Zblokowana Karakurt! Podwójnie opłacał się ten challange!

Polska - Turcja 20:17 - Udany challange Lavariniego! Powtarzamy akcję.

Polska - Turcja 20:17 - Karakurt znów świetnie ze skrzydła, tym razem lewego.

Polska - Turcja 19:16 - Robi się groźnie. Nie kończymy akcji środkiem.

Polska - Turcja 19:15 - Niestety autowy atak Stysiak i Turczynki odrabiają punkt.

Polska - Turcja 19:13 - Cały czas sześć punktów przewagi. Różański okiwała blok turecki.

Polska - Turcja 18:12 - Zablokowana Eda Erden! Świetnie ustawiła się Olivia Różański.

Polska - Turcja 17:12 - Mocny atak Góreckiej i nie dały rady przebić na drugą stronę tej piłki Turczynki.

Polska - Turcja 16:12 - Niestety znów Stysiak została zablokowana. Tylko cztery punkty przewagi, a czas tym razem wziął Lavarini.

Polska - Turcja 16:11 - Karakurt po palcach zaatakowała i zdobyła punkt po przerwie.

Polska - Turcja 16:10 - Stysiak zaserwowała prosto w Baladin, która nie przyjęła piłki. Kolejny as serwisowy naszej reprezentantki.

Polska - Turcja 14:10 - Karakurt udało się po przerwie zdobyć punkt z prawego skrzydła.

Polska - Turcja 14:9 - Znów bronimy atak Turczynek, a co najważniejsze kończymy kontrę! Świetna postawa Magdaleny Stysiak.

Polska - Turcja 13:9 - Zepsuta zagrywka Różański, ale poprawiła to w następnej akcji mocnym atakiem Stysiak.

Polska - Turcja 12:8 - Tej akcji jeszcze w tym secie nie było, czyli zagranie do środka i punktowy atak Korneluk.

Polska - Turcja 11:8 - Zablokowana niestety Magdalena Stysiak i punkt dla Turcji.

Polska - Turcja 11:7 - Heroiczna obrona naszych dziewczyn, a Różański z trudnej sytuacji zdobyła punkt.

Polska - Turcja 10:6 - Niespodziewana kiwka Joanny Wołosz!

Polska - Turcja 9:5 - Podbijamy ponownie w obronie, a wykorzystuje to bezwzględnie Różański!

Polska - Turcja 8:5 - Zahaczyła Stysiak o mały palec jednej z Turczynek przy ataku i mamy punkt.

Polska - Turcja 7:4 - No i mamy asa! Magdalena Stysiak. Powiększamy przewagę.

Polska - Turcja 6:4 - Karakurt w aut przy zagrywce.

Polska - Turcja 5:3 - Najpierw dobry serwis, następnie obrona Agnieszki Korneluk, a akcję zakończyła Różański.

Polska - Turcja 3:3 - Zatrzymana niestety Korneluk. Nie był to najlepiej przeprowadzony atak.

Polska - Turcja 3:1 - Stysiak świetnie z lewego skrzydła zaatakowała po skosie.

Polska - Turcja 2:1 - Różański o blok, ale punktowo.

Polska - Turcja 1:0 - Czwarty set rozpoczynamy od prowadzenia.

Polska - Turcja 22:25 - Mieliśmy świetną szansę na 23. punkt, lecz nie wykorzystaliśmy tego po ataku Różański. Drugi set dla Turcji.

Polska - Turcja 22:24 - Edren w siatkę przy serwisie.

Polska - Turcja 21:24 - Eda Erden z prawego skrzydła skończyła atak i zdobyła piłkę setową.

Polska - Turcja 21:23 - Jeden punkt odrobiony. Złe dogranie do rozgrywającej w ekipie Turcji.

Polska - Turcja 20:23 - Za mocny serwis i mamy w końcu punkt.

Polska - Turcja 19:23 - Kolejny raz Baladin... Złe przyjęcie i znów tracimy punkt.

Polska - Turcja 19:22 - Po taśmie Baladin przy serwisie. To już 3 punkty straty!

Polska - Turcja 19:21 - Baladin obok bloku i kolejny punkt Turczynek. Musimy zacząć odrabiać straty.

Polska - Turcja 19:20 - Znalazła wolne pole Gałkowska. Świetnie znalazła Polka miejsce.

Polska - Turcja 18:19 - Potrzebujemy takich ataków jak teraz w wykonaniu Stysiak! Gałkowska i Wenerska pojawiają się na parkiecie.

Polska - Turcja 17:19 - Kolejna akcja skończona przez rywalki. Czas dla Lavariniego.

Polska - Turcja 17:18 - Niestety Stysiak nie skończyła ataku i prowadzenie rywalek.

Polska - Turcja 17:17 - Bardzo szybkie pierwsze tempo Turczynek, a na serwisie pojawia się groźna Boz.

Polska - Turcja 16:16 - Myli się Gunes, ale też i Różański zepsuła zagrywkę.

Polska - Turcja 14:15 - Troszkę niepewnie nasze dziewczyny w tej akcji i znów Turczynki mają jedno "oczko" zapasu.

Polska - Turcja 14:13 - Karakurt przestrzeliła swój serwis! Naprawdę ciekawe jest dzisiejsze spotkanie.

Polska - Turcja 10:10 - Wciąż bardzo wyrównanie wygląda trzeci set. Zresztą podobnie jak wcześniejsze dwa. Akcje punkt za punkt.

Polska - Turcja 8:7 - Karakurt w siatkę i mamy małe prowadzenie.

Polska - Turcja 7:6 - Trzy razy poprawiała Różański, ale w końcu udało się tak obić blok Turczynek by piłka wylądowała na aucie.

Polska - Turcja 4:4 - Świetny serwis Stysiak, który przeszedł na naszą stronę. Niestety żadna z naszych nie podbiła piłki...

Polska - Turcja 3:3 - Baladin z lewego skrzydła i mamy znów wyrównanie.

Polska - Turcja 2:2 - Bez bloku Turczynki, więc musiało zakończyć się to punktem.

Polska - Turcja 2:1 - Stysiak o blok, a piłka spadła na aucie. Różański na serwisie.

Polska - Turcja 1:0 - Zaczynamy od punktowego ataku!

Polska - Turcja 23:25 - Monika Gałkowska została zblokowana na lewym skrzydle i przegrywamy drugiego seta.

Polska - Turcja 23:24 - Piłka setowa niestety dla Turcji.

Polska - Turcja 23:23 - Bombardowanie strony tureckiej ze znakomitą obroną, ale to my zdobywamy punkt.

Polska - Turcja 22:23 - Zatrzymana Różański na bloku. Czas dla Lavariniego.

Polska - Turcja 22:22 - Ależ to była wymiana. Mieliśmy swoje momenty, ale finalnie zakończyła akcję Karakurt.

Polska - Turcja 22:21 -Obejmujemy prowadzenie! Świetna, odrzucająca zagrywka, a następnie punktowy atak Różański! Kolejny czas dla Turcji.

Polska - Turcja 21:21 - Kolejny blok naszych dziewczyn! Tym razem złapana Karakurt.

Polska - Turcja 20:20 - Złapana na bloku Eda Erden. Świetna akcja Szlagowskiej! Wyrównujemy pod koniec drugiego seta.

Polska - Turcja 19:20 - Nie mogły tego obronić Turczynki. Świetny atak Stysiak. Zmiany w naszym zespole. Wenerska weszła na serwis za Stysiak.

Polska - Turcja 18:19 - Udało się przerzucić piłkę nad blokiem. Wynik cały czas na korzyść Turczynek.

Polska - Turcja 17:19 - Dwa punkty straty i serwis Turczynek, na którym znajduje się Boz.

Polska - Turcja 16:17 - Wciąż jeden punkt straty. Tym razem zdobyliśmy po błędnym serwisie.

Polska - Turcja 15:16 - Jakby usłyszała nasze uwagi. Różański mocno z lewego skrzydła.

Polska - Turcja 14:16 - Różański ponownie za miękko zaatakowała i wykorzystują to Turczynki.

Polska - Turcja 14:15 - Kolejna długa wymiana. Niestety w ostatnim ataku Stysiak uderzyła w siatkę i punkt powędrował do ekipy przeciwnej.

Polska - Turcja 14:14 - Z drugiej linii Stysiak. Cóż to był za atak.

Polska - Turcja 13:14 - Dotknięcie siatki przez Różański. Tracimy prowadzenie. Czas dla trenera Lavariniego.

Polska - Turcja 13:13 - Mamy remis. Ponownie Erden z prawej strony po prostej.

Polska - Turcja 13:12 - Erden świetnie po linii i nasze zawodniczki były bez szans.

Polska - Turcja 13:11 - Odrabiają jeden punkt Turczynki.

Polska - Turcja 12:9 - Ustrzelona z serwisu jedna z Turczynek. Świetnie Korneluk.

Polska - Turcja 11:9 - Najpierw Turczynki, a potem Polki punktują. Akcje punkt za punkt. Tym razem po naszej stronie świetnie Stysiak.

Polska - Turcja 10:8 - Bez bloku Agnieszka Korneluk. To musiało zakończyć się punktem dla nas.

Polska - Turcja 9:7 - Ozbay w siatkę i znów dwa punkty prowadzenia.

Polska - Turcja 8:6 - Różański spokojnie ponad blokiem posłała piłkę, która spadła oczywiście po stronie Turczynek.

Polska - Turcja 7:5 - A teraz dwa punkty z rzędu z naszej strony. Autowy atak Erden.

Polska - Turcja 5:5 - Dwie punktowe akcje Turczynek. Na pojedynczym bloku zatrzymana została Różański.

Polska - Turcja 5:3 - A tym razem Magdalena Stysiak z całej mocy zaatakowała z prawego skrzydła.

Polska - Turcja 4:2 - Teraz akcja punkt za punkt. Po naszej stronie oczywiście z punktem Korneluk po świetnej, szybkiej wystawie Wołosz.

Polska - Turcja 3:1 - Przepchnęła to jakimś cudem Agnieszka Korneluk. Trudna sytuacja, ale wychodzimy z punktem.

Polska - Turcja 2:1 - Również świetnie dysponowana jest Olivia Różański, która również dokłada punkt.

Polska - Turcja 1:0 - I zaczynamy od prowadzenia. Kto wykończył, oczywiście Korneluk!

Polska - Turcja 0:0 - Zaczynamy drugiego seta.

Polska - Turcja 25:22 - Wygrywamy pierwszego seta! Prowadzimy 1:0 z Turcją, a zakończyła go Magdalena Stysiak z lewego skrzydła!

Polska - Turcja 24:22 - Korneluk wystawiła na drugą linię do Różański, a ta po profesorsku wykończyła akcję!

Polska - Turcja 23:22 - W końcu pomyliła się Boz. Po drugiej stronie na serwisie Korneluk.

Polska - Turcja 22:22 - Minimalny, ale jest. As serwisowy Boz. Mamy remis.

Polska - Turcja 22:21 - Trzy oczka z rzędu Turczynek. Dobra seria z serwisu Boz. Czas dla Lavariniego.

Polska - Turcja 22:18 - Atak w antenkę w wykonaniu Baladin. Sześć punktów z rzędu naszego zespołu. Wzmaga się doping w Sopocie.

Polska - Turcja 21:18 - Kolejny blok naszego zespołu! Ponownie Agnieszka Korneluk!

Polska - Turcja 20:18 - Koncert gry w wykonaniu Agnieszki Korneluk. Ponownie zakończyła akcję tym razem ze środka. Kolejna przerwa dla Guidettiego.

Polska - Turcja 19:18 - Obejmujemy prowadzenie. As serwisowy Różański!

Polska - Turcja 18:18 - Ponownie Korneluk! Wyrównujemy stan gry ponownie po długiej akcji.

Polska - Turcja 17:18 - Blok Korneluk! Już tylko jeden punkt straty!

Polska - Turcja 16:18 - Mocny atak Magdaleny Stysiak, która trafiła w głowę libero reprezentacji Turcji.

Polska - Turcja 15:17 - Karakurt przy ataku z lewego skrzydła uderzyła w siatkę i cały czas gramy na stracie dwóch punktów.

Polska - Turcja 14:16 - Kolejna długa akcja. Broniły się dziewczyny dość długo i w końcu wyprowadziły punktowy atak, który zakończyła Górecka.

Polska - Turcja 13:15 - Ozbay na drugie tempo przeniosła piłka na naszą stronę. Oczywiście z punktem, zaś następnie pomyliły się Turczynki przy serwisie.

Polska - Turcja 11:14 - Niestety błąd Korneluk przy serwisie po przerwie.

Polska - Turcja 11:13 - Ponownie Korneluk ze środka, a następnie dołożyła świetną zagrywkę, z którą miały problem rywalki. Czas dla trenera Guidettiego.

Polska - Turcja 9:12 - Czujne zachowanie naszego bloku i powoli odrabiamy. Punkt za punkt.

Polska - Turcja 8:12 - Trzeci błąd serwisowy Turczynek.

Polska - Turcja 7:11 - Dwie dobre akcje Polek. Tym razem Różański po palcach.

Polska - Turcja 5:11 - Dwa razy Różański próbowała zaatakować z lewego skrzydła. Niestety finalny atak był autowy. Rośnie starta naszej drużyny.

Polska - Turcja 5:9 - Świetna wystawa do Stysiak na drugą linię, która w takich akcjach się nie myli.

Polska - Turcja 4:8 - Kolejna dobra kontra Turczynek, zaś w kolejnej akcji odpowiadamy skutecznie.

Polska - Turcja 3:7 - Baladin z bardzo trudnego miejsca zdobyła punkt. Strata się nie zmniejsza.

Polska - Turcja 2:5 - Po przerwie na żądanie naszego trenera Korneluk ze środka zdobyła cenny punkt.

Polska - Turcja 1:5 - Długa akcja za nami. Niestety Stysiak zaatakowała bez bloku. Dość duża przewaga rywalek na początku meczu.

Polska - Turcja 1:2 - Po błędzie z serwisu zdobywamy nasz pierwszy punkt w tym meczu.

Polska - Turcja 0:1 - Pierwsze punkty dla Turcji po naszym serwisie w wykonaniu Wołosz.

Polska - Turcja 0:0 - Zaczynamy!

Wyjściowy skład podopiecznych trenera Lavariniego to: Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Zuzanna Górecka, Magdalena Stysiak, Joanna Wołosz, Olivia Różański oraz Maria Stenzel jako libero. A aktualnie w Ergo Arenie śpiewany jest hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".

Turcja jest bardzo niewygodnym rywalem dla naszej kadry. Ostatni mecz rozegraliśmy 15 sierpnia i wówczas przegraliśmy 1:3. Ostatnie nasze zwycięstwo było 7 lat temu podczas European Games w Baku w 2015 roku.

Warto dodać aktualny układ tabeli grupy B. Polki zajmują czwarte miejsce, zaś jeśli uda się wygrać dziś z Turczynkami to wygrają grupę przez Tajlandią, która pokonała Dominikanę 3:2.

Już za niespełna półgodziny w Ergo Arenie w Sopocie rozpocznie się ostatni mecz grupowy Polek podczas mistrzostw świat w siatkówce. Rywalem oczywiście zawsze groźna Turcja.