ATP Sofia: Jan Zieliński odpadł w półfinale debla

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 01.10.2022, 15:20

Jan Zieliński i Hugo Nys przegrali z brazylijsko - hiszpańskim duetem, Rafael Matos i Diego Vega Hernandez i odpadli w półfinale turnieju w bułgarskiej Sofii. Rywalami Brazylijczyka i Hiszpana w walce o tytuł będą Niemcy Fabian Fallert i Oscar Otte.

Ten mecz to rewanż za niedawne spotkanie w turnieju w Metz. Tam, nasz tenisista i jego partner oddali rywalom jedynie trzy gemy. Tym razem pojedynek był dużo bardziej wyrównany. W pierwszym secie Zieliński i Nys wywalczyli przełamanie już w czwartym gemie i wyszli na prowadzenie 3:1. Niestety, później gra się wyrównała. Polak i Monakijczyk przegrali swój serwis w siódmym gemie, co dało rywalom odrobienie strat. Niestety końcówka partii należała do Brazylijczyka i Hiszpana. Zieliński i Nys po raz drugi stracili swój serwis i rywale wyszli na prowadzenie 6:5. W kolejnym gemie nasz tenisista i jego partner mieli dwie szanse na odrobienie strat i wyrównanie, ale ich nie wykorzystali. Za to rywale nie zmarnowali okazji, wywalczyli i wykorzystali pierwszą piłkę setową zamykając partię.

Drugi set zakończył się tym samym rezultatem tyle, że dla pary polsko - monakijskiej. Cały set był bardzo wyrównany. Matos i Vega Hernandez mieli już breaka w trzecim gemie, ale go nie wykorzystali. Od tej pory oba duety grały gem za gem skutecznie serwując. W ósmym gemie, Polak i jego partner mieli dwa breaki, ale ich nie wykorzystali. Zdołali jednak przełamać przeciwników w dwunastym gemie wykorzystując drugą piłkę setową.

Super tie - break rozpoczął się bardzo źle dla duetu Zieliński i Nys.  Rywale bardzo szybko wyszli na prowadzenie 6:1. Przeciwnicy stopniowo powiększali przewagę, chociaż duet polsko - monakijski odrobił kilka punktów. Niestety, końcówka spotkania należała do rywali, którzy udanie zrewanżowali się za poprzednią porażkę.

Rafael Matos/Diego Vega Hernandez (BRA/ESP) [2] – Hugo Nys/Jan Zieliński (MON/POL) [4] 7:5 5:7 [10-5]