Superpuchar Polski dla BC Polkowice
Dawid Lis

• Data publikacji: 01.10.2022, 20:27

Superpuchar Polski rozpoczął nowy sezon w polskiej koszykówce kobiet. BC Polkowice wygrało 80:66 z VBW Arką Gdynia.

Poprzedni sezon należał do BC Polkowice, które zdobyło mistrzostwo kraju oraz Puchar Polski. W tych drugich rozgrywkach w finale zespół z Polkowic pokonał VBW Arkę Gdynia. Te dwie utytułowane drużyny spotkały się w meczu o Superpuchar. Ekipa z Polkowic szybko objęła prowadzenie 5:0. Już w pierwszej kwarcie miała dwucyfrową przewagę, a po dziesięciu minutach prowadziła 21:14.

Druga część gry należała do Arki, która wyraźnie zbliżyła się do rywalek i do przerwy przegrywała zaledwie 40:42. Trzecia kwarta była wyrównana i po 30 minutach to zespół z Trójmiasta prowadził 53:52. Na pięć minut przed końcem BC wygrywało 66:65 i od tego wyniku zanotowało serię 8:0. Polkowiczanki powiększały przewagę, która na koniec meczu wyniosła 14 punktów - 80:66. Dzięki świetnej końcówce ekipa z Polkowic wywalczyła kolejne trofeum. Najskuteczniejszą zawodniczką była Stephanie Mavunga, która zdobyła 29 punktów.

VBW Arka Gdynia - BC Polkowice 66:80 (14:21, 26:21, 13:10, 13:28)