PKO Ekstraklasa: Pogoń wygrała z Lechią w Szczecinie

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 01.10.2022, 22:34

W meczu 11. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy wyżej rozstawiona Pogoń Szczecin rywalizowała u siebie ze słabą spisującą się w tym sezonie Lechią Gdańsk. Górą Pogoń, która na odnowionym stadionie wygrała 2:1.

Lechia w tym sezonie aż sześciokrotnie przegrywała, zaś Pogoń pięciokrotnie wygrywała i tylko dwukrotnie traciła 3 pkt. W Szczecinie liczono na zwycięstwo, co byłoby dodatkowym smaczkiem po otwarci pełni trybun przebudowanego stadionu.

Jak padły bramki?

13. minuta - po kontrze za lewej strony dośrodkowywał Paixao, zaś sprzed pola bramkowego do siatki trafił na 1:0 dla Lechii główkujący Maciej Gajos.

37. minuta - po dograniu z rzutu rożnego do wyrównania doprowadziła Pogoń. Głową do siatki trafił na 1:1 Pontus Almqvist.

40. minuta - Pogoń poszła za ciosem, bo jeszcze przed przerwą zdołała wyjść na prowadzenie. Tobers nie dał rady zatrzymać Almqvista. Ten wszedł w pole karne, ograł bramkarza, a następnie wyłożył piłkę Grosickiemu, który trafił w zasadzie do pustej bramki.

Ciekawe sytuacje:

28. minuta - na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Dąbrowski. Trafił w światło bramki, ale Lechię uratował Kuciak, który wybił piłkę na rzut rożny.

45+2. minuta - w doliczonym czasie gry na podobny manewr zdecydował się Pietrzak, lecz piłkę nad poprzeczką przeniósł interweniujący Stipica.

50. minuta - po kontrze sytuację sam na sam z Kuciakiem zmarnował Almqvist.

53. minuta - odpowiedź Lechii mogła być błyskawiczna. Sprzed pola karnego uderzył skutecznie Paixao, lecz po wideo weryfikacji okazało się, że był na spalonym.

Pogoń wygrała i ma teraz 21 pkt, co daje ekipie ze Szczecina 1. miejsce w tabeli. Tyle samo oczek ma Legia, ale drużyna z Warszawy ma gorszy bilans bramek. Bezpośrednie starcie Pogoni z Legią zaplanowano w Warszawie na 22 października.