Ligue 1: wymęczone zwycięstwo PSG
YT/PSG

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 01.10.2022, 23:05

W meczu 9. kolejki francuskiej Ligue 1 było blisko niespodzianki w meczu mistrza kraju. Pomimo sporych problemów PSG ostatecznie pokonało Niceę 2:1, jednak nie było to przekonujące zwycięstwo.

Jeśli kibice na Parc des Princes liczyli na stłamszenie rywala, mogli się mocno zdziwić. Przez pierwsze pół godziny spotkanie bowiem bardziej przypominało międzysezonowy sparing niż poważną grę o punkty. Od czego jednak gospodarze mają Lionela Messiego. To właśnie Argentyńczyk otworzył wynik meczu, bardzo precyzyjnie uderzając z rzutu wolnego. Co ciekawe, był to pierwszy celny strzał, jaki obejrzeli kibice. Blisko podwyższenia wyniku być Neymar, lecz jego uderzenie minimalnie minęło bramkę Schmeichela.

Minimalizm gospodarzy zemścił się tuż po przerwie, bowiem goście doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie Atala do bramki PSG skierował Gaetan Laborde. Podopieczni Christophera Galtiera rzucili się do zdobycia drugiej bramki, jednak uderzenie Vitinhi minimalnie minęło bramkę gości. Ostatecznie trzy punkty pozostały jednak w Paryżu, bowiem na siedem minut przed końcem meczu Kylian Mbappe po raz drugi pokonał duńskiego bramkarza.

PSG – Nicea 2:1 (1:0)

Bramki: 29’ Messi, 83’ Mbappe – 48’ Laborde

PSG: Donnarumma – Mukiele, Marquinhos, Ramos – Hakimi, Vitinha, Ruiz (72’ Sanches, 88’ Danilo), Bernat (58’ Mendes) – Ekitike (58’ Mbappe), Messi (88’ Sarabia), Neymar

Nicea: Schmeichel – Atal (76’ Lotomba), Viti, Dante, Bard – Rosario, Lemina (76’ Beka Beka), Barkley (61’ Pepe), Ramsey (61’ Thuram), Diop - Laborde

Żółte kartki: Sarabia - Dante

Sędzia: Jerome Brisard