La Liga: Angel Correa daje zwycięstwo Atletico

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 07.10.2018, 18:33

Skromnym zwycięstwem Atletico Madryt zakończył się mecz z Betisem Sevilla. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 74. minucie Angel Correa.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie pokazała nic szczególnego. Brakowało składnych akcji, a zamiast bramek kibice zgromadzeni na Wanda Metropolitano mogli oglądać brutalną grę. Lepiej prezentowali się piłkarze Betisu, którzy zdominowali cofniętych do defensywy gospodarzy. W tej odsłonie w zasadzie była tylko jedna okazja do otwarcia wyniku. W 5. minucie powinno być 1:0 dla gości. Jednak w sytuacji sam na sam Leron fatalnie przestrzelił. Mijały kolejne minuty, a obraz gry nie ulegał zmianie.

Po zmianie stron inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. W 50. minucie pierwszy celny strzał tego popołudnia oddał Antoine Griezmann. Francuz mógł chwilę później zanotować asystę, ale Nikola Kalinić po podaniu od niego uderzył w słupek. Swoje szanse mieli także Saul i Rodri. Dominację w drugiej połowie piłkarze Atletico udokumentowali dopiero w 74. minucie. Thomas podał do stojącego na 20. metrze Angela Correi, a ten strzałem po ziemi pokonał Pau Lopeza. Do końca spotkania gospodarze kontrolowali przebieg spotkania i wygrali 1:0.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Atletico Madryt objęło prowadzenie w La Lidze. Wyprzedzić ich mogą jedynie kończący tę serię spotkań wieczorem piłkarze Sevilli FC lub FC Barcelony.

Atletico Madryt - Betis Sevilla 1:0 (0:0)