WTA Tallinn: Krejcikova triumfuje w Estonii
Carine06/Wikimedia Commons

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 02.10.2022, 14:34

Barbora Krejcikova pokonała Anett Kontaveit 6:2, 6:3 w finałowym spotkaniu turnieju WTA 250 w Tallinnie. Dla Czeszki jest to czwarty singlowy turniej rangi WTA wygrany w karierze.

Przed dzisiejszym spotkaniem obie panie mierzyły się ze sobą dwukrotnie — podczas zeszłorocznego WTA Finals zwyciężyła Estonka, ale dwa miesiące później w Sydney lepsza okazała się Krejcikova, wygrywając w trzech setach. Z kolei podczas tego turnieju Czeszka przegrała tylko jedną partię, podczas gdy jej rywalka straciła dwa sety.

Początek meczu to bardzo wyrównana gra z obu stron, a przez pierwsze pięć gemów tylko raz mieliśmy stan równowagi. Nieznacznie lepiej wyglądała Barbora, która swoje odsłony wygrywała bardzo pewnie, a przy podaniu przeciwniczki próbowała jej zagrozić. Rozstawiona z siódemką tenisistka dopięła swego w szóstym gemie, gdy wreszcie wygrała przy podaniu Kontaveit, uzyskując kluczową przewagę. Następnie Czeszka potwierdziła przełamanie, a zaraz potem zamknęła seta wynikiem 6:2, po drugim breaku.

Drugą partię od niespodziewanego przełamania rozpoczęła Anett, dając nadzieję zgromadzonym na trybunach kibicom na lepszy wynik. Sytuacja bardzo szybko została jednak odwrócona, a Krejcikova odłamała w drugim i czwartym gemie, wychodząc na prowadzenie 3:1. Wtedy jednak mieliśmy kolejny zwrot akcji, gdy Estonka wygrała cztery piłki z rzędu przy serwisie rywalki, odłamując na 2:3. Następnie mieliśmy kilka wyrównanych gemów, aż w ósmej odsłonie Barbora przełamała na 5:3, przybliżając się do końcowego triumfu. Ten nastąpił już minutę później, a Czeszka sięgnęła po czwarte singlowe zwycięstwo w turnieju rangi WTA w karierze.

Barbora Krejcikova (CZE) [7] — Anett Kontaveit (EST) [1] 6:2, 6:3