Fortuna 1. Liga: Puszcza nie zwalnia tempa i wygrywa z Arką

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 02.10.2022, 17:05

Puszcza Niepołomice nie zwalnia tempa i pokonuje tym razem Arkę Gdynia 2:0 i umacnia się w czołówce ligowej tabeli.

W Niepołomicach spotkali się dwaj sąsiedzi z ligowej tabeli - Puszcza i Arka. Od samego początku dużo lepiej prezentowali się gospodarze, którzy też oddawali dużo więcej strzałów niż rywale. Dwa z nich wylądowały w gdyńskiej bramce. Najpierw, w 19. minucie podanie Piotra Mrozińskiego wykorzystał doświadczony Rafał Boguski, a w doliczonym czasie pierwszej połowy sam Mroziński podwyższył na 2:0 dla Puszczy.

Po zmianie stron "Arkowcy" grali już nieco lepiej. Stwarzali sobie okazje do zdobycia gola, ale brakowało im skutecznego wykończenia. Ostatecznie to Puszcza wygrała i umocniła się w ścisłej czołówce ligowej tabeli.

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:0 (2:0)

Bramki: 19' Boguski, 45+2' Mroziński

Puszcza Niepołomice: Komar - Bartosz (70' Tomalski), Boguski (70' Jopek), Klisiewicz (83' Hajda), Koj, Mroziński, Pięczek, Serafin (C), Sołowiej, Thiakane (90+2' Czarny), Wojcinowicz

Arka Gdynia: Krzepisz - Aleman, Bednarski (57' Adamczyk), Czubak, Dobrotka, Haydary, Marcjanik (C), Purzycki, Rymaniak (83' Tomal), Skóra (57' Stępień), Stolc

Żółte kartki: 33' Serafin - 21' Haydary, 25' Bednarski, 43' Czubak, 45+2' Marcjanik, 63' Rymaniak, 87' Aleman

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin)