ATP Sofia: pierwszy wygrany turniej przez Hueslera

• Data publikacji: 02.10.2022, 17:25

Marc-Andrea Huesler wygrał w dwóch setach z Holgerem Rune w finale turnieju ATP 250 w Sofii. Dla Szwajcara to największy sukces w karierze.

Jeden z rozgrywanych w tym tygodniu turniejów ATP 250 miał miejsce w Sofii. Do finału dotarli Holger Rune i Marc-Andrea Huesler. Rozstawiony z numerem piątym Duńczyk w tym sezonie wygrał już w Monachium, a Szwajcar rozgrywa turniej życia. Pokonał wysoko rozstawionych Pablo Carreno Bustę i Lorenzo Musettiego, a także w ćwierćfinale Kamila Majchrzaka. Rune zaś miał bardzo trudną drogę do finału przez potyczki z Timem van Rijthovenem, Lorenzo Sonego (zwycięzcą turniej sprzed tygodnia w Metz), Ilją Iwaszką i Jannikiem Sinnerem. W ostatnim ze spotkań, z turniejową jedynką w trzecim secie Włoch skręcił kostkę i ostatecznie skreczował.

Finał rozpoczął się od przełamania na korzyść Marca-Andrei Hueslera. Szwajcar mimo problemów utrzymał własne podanie i wygrał pierwszego seta 6:4. Druga partia zaczęła się znowu od problemów Duńczyka w pierwszym gemie serwisowym. Holger Rune obronił dwa breakpointy. Zawodnik rozstawiony z numerem piątym miał dwie piłki setowe przy stanie 6:5 i serwisie rywala. Ostatecznie doszło do tiebreaka. W nim obydwaj tenisiści mieli swoje szanse na wygraną, ale to Marc-Andrea Huesler wygrał 10:8 i tym samym triumfował w finale, sięgając po pierwsze trofeum rangi ATP.

Holger Rune (DEN) [5] - Marc-Andrea Huesler (SUI) 4:6, 6:7 (8)