EBL: Stal zdeklasowała Czarnych w Słupsku
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 02.10.2022, 19:02

BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała Grupę Sierleccy Czarni Słupsk 90:66 w wyjazdowym spotkaniu drugiej kolejki Energa Basket Ligi. Dla zespołu Andrzeja Urbana jest to trzecie zwycięstwo w sezonie po wygraniu Superpucharu Polski oraz pokonaniu Kinga Szczecin w pierwszej kolejce PLK.

Początek meczu to dość zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy po ośmiu minutach gry prowadzili 19:13. Duża w tym zasługa rezerwowego, Zackery'ego Bryanta, który bardzo szybko zapisał na koncie siedem oczek, dając swojej ekipie sporo energii z ławki. W drugiej odsłonie ostrowianie weszli jednak na zdecydowanie wyższy poziom, dominując rywali aż 24:11. Sporo punktów z ławki zapewnił Aigars Skele, a Stal prowadziła w przerwie 43:34.

Po zmianie stron przewaga przyjezdnych stała się jeszcze bardziej wyraźna, a prawdziwą serię rzutów 3-punktowych zaprezentowali Damian Kulig, Adonis Thomas oraz Jakub Garbacz. Do tego doszła jeszcze świetna gra defensywna podopiecznych Andrzeja Urbana, która pozwoliła ostrowianom na powiększenie prowadzenia na 72:48 na dziewięć minut przed końcem starcia. Ostatecznie goście wygrali 90:66, przedłużając swój doskonały początek nowego sezonu.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk — BM Stal Ostrów Wielkopolski 66:90 (23:19, 11:24, 14:23, 18:24)

Czarni: Bryant 22, Watkins 9, Witliński 8, Leończyk 7, Dileo 6, Lake 6, Coleman 4, Musiał 4, Chyliński, Jankowski

Stal: Thomas 22, Skele 17, Garbacz 16, Kulig 11, Djurisić 11, Załucki 5, Snider 5, Silins 3, Siewruk