YOG 2018 - siatkówka plażowa: Polki gromią na początek

• Data publikacji: 07.10.2018, 18:42

Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł znakomicie zainaugurowały swój udział na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich (YOG). Polki rozgromiły reprezentantki Egiptu Nadę Hamy Samir i Niro Yasser Elsayed 2:0 (21:5, 21:8).

Egzotyczna para z Egiptu tylko w pierwszych piłkach skutecznie punktowała. Gdy na zagrywce pojawiła się Jundziłł, rozpoczęły się problemy Egipcjanek. Nada i Niro nie potrafiły przyjąć zagrywki, a jeśli już to zrobiły – nie umiały skutecznie zakończyć ataku.

W tym elemencie Gierczyńska i Jundziłł były na zupełnie przeciwnym biegunie. Kończyły niemal wszystko, dzięki czemu szybko zbudowały przeszło 10-punktową przewagę. W pierwszym secie nie musiały się specjalnie wysilać. Odrzucająca zagrywka i brak błędów własnych spowodowały, że już po 12 minutach biało-czerwone rozstrzygnęły partię na swoją korzyść.

W drugim secie Egipcjanki powalczyły nieco dłużej. Wynikało to jednak prawdopodobnie także z większego rozluźnienia Gierczyńskiej i Jundziłł, które tym razem popełniły po jednym błędzie na zagrywce. W przeciwieństwie do pierwszej partii, Polki zagrały też skutecznie blokiem. Tym razem wygrały partię do 8.

W kolejnych dniach biało-czerwone czekają jeszcze dwa mecze grupowe. We wtorek zmierzą się z Alvarez i Juarado z Gwatemali, a w czwartek ich rywalkami będą Chinki Zeng i Cao.

Gierczyńska/Jundziłł - Nada/Niro (Egipt) 2:0 (21:5, 21:8)