ATP Tel Awiw: Djoković z tytułem

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 02.10.2022, 19:28

Novak Djoković wygrał turniej ATP 250 w Tel Awiwie. W finale pokonał 6:3, 6:4 Marina Cilicia.

W finale pierwszego od 26 lat turnieju w Tel Awiwie zmierzyli się dwaj najwyżej rozstawieni zawodnicy - Novak Djoković i Marin Cilić. Serb w całej imprezie nie stracił seta, a z kolei Chorwat jednego, w pierwszym meczu z Dominiciem Thiemem.

O losach pierwszego seta zadecydowało jedno przełamanie. Je uzyskał w czwartym gemie 35-latek. Po wygranej 6:3 w 45 minut inauguracyjnej odsłony Djoković poszedł za ciosem. Serb zanotował break w pierwszym gemie i nie wypuścił prowadzenia do końca. Cilić jedynego break pointa wypracował w czwartym gemie, ale "Nole" odparł zagrożenie. Po godzinie i 35. minutach Djoković mógł świętować trzeci w sezonie, a 89. w karierze tytuł.

Novak Djoković (SRB) [1] - Marin Cilić (CRO) [2]: 6:3, 6:4