Ligue 1: Lens pokonuje Lyon

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 02.10.2022, 23:02

RC Lens wygrało 1:0 z Olympique Lyon. Decydującą bramkę zdobył w 82. minucie Florian Sotoca. Przemysław Frankowski i Adam Buksa pojawili się na murawie z ławki rezerwowych.

Od początku spotkanie cechowało się dużą intensywnością. Wysokie tempo gry nie przekładało się jednak na groźne sytuacje bramkowe. Więcej ryzyka w kreowaniu podejmowali gospodarze, co przełożyło się na dwukrotne sprawdzenie refleksu Anthony'ego Lopesa w końcówce inauguracyjnych czterdziestu pięciu minut. Ze strzałami Facundo Mediny i Loisa Opendy golkiper sobie poradził.

W drugiej odsłonie dominacja Lens była jeszcze bardziej widoczna. Przez długi czas nieomylny w bramce był jednak bramkarz przyjezdnych, zatrzymując kolejne próby Opendy i Wesleya Saida. Z kolei w 75. minucie Jimmy Cabot po uderzeniu z dystansu trafił w słupek. Decydująca akcja miała miejsce w 80. minucie. Po dośrodkowaniu Thiago Mendes zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. Skutecznym egzekutorem był Florian Sotoca. Postawa Lyonu musi budzić u miejscowych kibiców duży niepokój. W meczu z Lens nie oddali celnego strzału i odnieśli czwartą porażkę z rzędu, co przytrafiło im się pierwszy raz od 31 lat. Gospodarze z kolei po dopisaniu trzech punktów byli niedaleko czołowej trójki.

RC Lens - Olympique Lyon: 1:0 (0:0)

Bramka: 82'(k.) Sotoca

Lens: Samba - Haidara, Danso, Medina, - Cabot, Fofana, Samed, Machado, Sotoca, Costa - Openda

Lyon: Lopes - Henrique, Diomande, Mendes, Tagliafico - Caqueret, Lepenant, Tete, Cherki, Ekambi - Lacazette

Żółte kartki: 78' Sotoca, 89' Said - 27' Tagliafico, 79' Reine-Adelaide