Piłka ręczna - liga francuska: Nantes dalej liderem, świetny mecz Syprzaka
Pixabay

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 03.10.2022, 12:00

Po czwartej kolejce na szczycie tabeli wciąż króluje HBC Nantes, ale w czołówce utrzymuje się klub Kamila Syprzaka. W miniony weekend PSG wysoko zwyciężyło nad Creteil.

Liderzy francuskiej ligi w niedzielę mierzyli się z Saint-Raphael. Gospodarze tego meczu dość szybko wysunęli się na prowadzenie, bo Marescot i Coloma trafiali do bramki Nantes co chwilę - 6:2. Straty jednak zniwelował Minne i po pierwszym kwadransie był remis. Do przerwy jednak znów własna hala była atutem ekipy z Saint-Raphael i pierwsza połowa zakończyła się ich dwupunktowym prowadzeniem. Wszystko zmieniało się wraz z upływem minut, Nantes zaczęło lepiej grać w ataku i tak naprawdę końcówka była najbardziej emocjonująca, bo wtedy właśnie gole padały co chwilę z każdej ze stron. Ostatecznie HBC utrzymało się na fotelu lidera i nie odniosło porażki.

Dumny z kolejnego dobrego występu może być także Kamil Syprzak. Nasz obrotowy zdobył bramkę otwarcia w meczu przeciwko Creteil, a kilka minut później jego PSG zaczęło powoli budować swoją przewagę. Nie powinno dziwić, że rywal nie był szczególnie wymagający, ale momentami w pierwszej kwarcie próbował grać jak równy z równym. Dużym utrudnieniem dla przyjezdnych był stojący w bramce Palicka, który jednak mało co przepuszczał. Ostatnie pięć minut pierwszej połowy było jednak dość szalone, bo z wyniku 14:11 dla Paryża zrobił się remis. Paryżanie długo pozwolili przeciwnikom trzymać się z boku - dopiero w 45. minucie zanotowali serię trafień, która należała do polskiego obrotowego - 30:26. W ostatnich fragmentach gra Creteil legła w gruzach, bramkę zdobył nawet Palicka i mecz zakończył się wynikiem 35:26.

Wyniki 4. kolejki:

Ivry - Sélestat 38:32 (15:15)

Chartres - Montpellier 27:34 (13:16)

Nîmes - Chambéry 34:37 (18:18)

Paris Saint-Germain - Créteil 35:26 (16:16)

Aix - Limoges 38:33 (18:11)

Saint-Raphaël - HBC Nantes 35:38 (21:19)

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.