WTA Monastyr: Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie
Tatiana from Moscow/Wikimedia

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 03.10.2022, 16:20

Magda Linette (55.WTA) przegrała z włoską kwalifikantką, Lucrezią Stefanini (152.WTA) w pierwszej rundzie turnieju WTA250 w tunezyjskim Monastyrze. Rywalką Włoszki w drugiej rundzie będzie, doświadczona Ukrainka Łesia Tsurenko (95.WTA) albo Francuzka Diane Parry (65.WTA).

Tenisistki nie spotkały się dotychczas na zawodowych kortach. Faworytką meczu z racji doświadczenia, pozycji w rankingu była nasza tenisistka, ale należy pamiętać, że rankingi nie grają. Pierwszy set potwierdził, że Włoszce może być ciężko walczyć z Polką, jednak kolejne dwa pokazały, że nie należy lekceważyć niżej notowanych rywalek.

Początek meczu był wyrównany, ale w czwartym gemie Stefanini dała się przełamać. Linette nie wypuściła już z rąk możliwości wygrania seta. Pewnie wygrywała swoje gemy i czekała tylko na okazje od przeciwniczki. Te nadarzyły się już w ósmym gemie przy serwisie Lucrezii Stefanini. Polka bardzo szybko wyszła w gemie na 40:0 i miała trzy break pointy, które były jednocześnie piłkami setowymi. Włoszka grała jednak ambitnie i wszystkie trzy setbole obroniła. Linette wypracowała sobie jeszcze dwie okazje. Pierwszej nie wykorzystała, ale drugą i owszem i po 43 minutach zapisała partię na swoim koncie. Polska tenisistka bardzo dobrze serwowała w tej partii oraz wygrała sporo piłek po returnach.

Druga partia była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Włoszka zaskoczyła naszą tenisistkę odbierając jej serwis już w pierwszym gemie. Kolejne gemy każda z serwujących wygrywała już pewnie. To zmieniło się w szóstym gemie, gdzie Linette odebrała serwis Stefanini i wyrównała stan w secie na 3:3. Niestety, w dziewiątym gemie nasza tenisistka w kiepskim stylu, bez wygranego punktu przegrała swój serwis, co dało przeciwniczce prowadzenie 5:4 i serwis na skończenie partii. I tak się niestety stało. Włoszka wygrała kolejne cztery punkty, w sumie osiem i wygrywając drugiego seta wyrównała stan rywalizacji. Trzeba uczciwie przyznać, że końcówka seta w wykonaniu polskiej tenisistki była bardzo słaba.

Decydujący set rozpoczął się źle dla naszej tenisistki. Linette przegrała swój serwis, następnie Stefanini wygrała swoje podanie i wyszła na prowadzenie 2:0. Następnie Polka wygrała swoje podanie, co wcale nie było łatwe i przełamała włoską kwalifikantkę wyrównując stan seta na 2:2.Niestety, chwilę później byliśmy świadkami drugiego w secie przełamania dla Włoszki, która następnie wygrała swój serwis i wyszła na prowadzenie 4:2. Kolejne gemy obie tenisistki pewnie wygrywały, co poskutkowało piłkami meczowymi dla Włoszki. Lucrezia Stefanini wykorzystała już pierwszą i to ona zagra w drugiej rundzie.

Lucrezia Stefaniani (ITA) [Q] – Magda Linette (POL) [8] 2:6 6:4 6:4