Serie A: pewna wygrana Napoli

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 07.10.2018, 19:55

Napoli miało za sobą bardzo ciężki tydzień. Najpierw w lidze przegrało z Juventusem 1:3, a w środę pokonało 1:0 Liverpool w Lidze Mistrzów. Dzisiaj mierzyło się ze słabszym rywalem Sassuolo i pewnie wygrało 2:0. Cały mecz rozegrał Piotr Zieliński, a Arkadiusz Milik spędził całe spotkanie na ławce.

W trzeciej minucie fatalnie spisali się defensorzy Sassuolo, którzy banalnie stracili piłke na rzecz Adama Ounasa. Ten opanował ją w szesnastce i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bezradnego Andreę Consigli'ego. Napoli nie przestało atakować. Bardzo aktywny był Piotr Zieliński. Polak mógł zaliczyć asystę, ale po jego podaniu w bramkę nie trafił Dries Mertens. Belg w 19. minucie spróbował widowiskowego loba nad bramkarzem, lecz minimalnie chybił.

Sassuolo trzymało kontakt z przeciwnikiem głównie dzięki swojemu bramkarzowi. Consigli zatrzymał m.in. niebezpieczny strzał Zielińskiego. Napoli miało ogromna przewagę, ale do końca pierwszej polowy nie potrafiło tego udokumentować drugim golem.

Na początku drugiej części spotkania Sassuolo zagościło w polu karnym gospodarzy. Kevin-Prince Boateng strzelił głową, ale piłka znacznie minęła bramkę Ospiny. Kolumbijczyk świetnie spisał się w 63. minucie, kiedy obronił strzał Filipa Djurcicia, a potem interweniował po próbie Domenico Berardi'ego. Po wejściu na boisko Lorenzo Insigne, stwarzał wiele zagrożenia. W 72. minucie uderzył zza pola karnego, a piłka wpadła w samo okienko bramki Consigli'ego.

Sassuolo do końca walczyło. Ponownie strzelał Berardi, ale po raz kolejny skuteczny w bramce był Ospina. Entuzjazm gości spadł po czerwonej kartce dla Rogerio. Brazylijczyk w brzydki sposób sfaulował Jose Callejona i musiał opuścić boisko. Poszkodowany mógł jeszcze dobić rywala, ale piłka po jego strzale minęła słupek bramki. Napoli odniosło pewne zwycięstwo, a w tabeli jest drugie i traci do Juventusu sześć punktów.

SSC Napoli - US Sassuolo 2:0 (1:0)

Bramki: Ounas 3', Insigne 72'